Blaty z corianu

Jeśli jesteśmy fanami dobrze urządzonych wnętrz  z pewnością nie możemy przejść obojętnie obok corianu. Jest to materiał po raz pierwszy użyty w roku 1967. Składa się z około 1/3 z żywicy akrylowej, a w około 2/3 z materiałów mineralnych. Dostępny jest aż w 100 różnych kolorach. Charakteryzuje się dużą trwałością.

Blaty wykonane z corianu

blaty corianZ pewnością niejednokrotnie w swoim życiu spotkałeś blaty corian nie zdając sobie nawet sprawy z tego, że zostały wykonane właśnie  z takiego materiału. Wiele firm decyduje się na użycie jego w swoich łazienkach, co daje efekt bardzo gustownych, efektownych wnętrz. Materiał ten jest nieporowaty i sprawia wrażenie produktu o bardzo wysokiej jakości. Za stosowaniem ich w łazienkach przemawia fakt, iż nie przepuszczają one wilgoci. Są one świetnym rozwiązaniem zatem w kabinach prysznicowych. Są one odporne również na różnego rodzaju odbarwienia. Jeśli marzymy o łazience z piękny, oryginalnym wnętrzem warto pomyśleć właśnie o blatach corian. Świetnym miejscem do wykorzystania tego materiału są również kuchnie. To w nich równie często możemy spotkać rozlaną wodę czy inny płyn. Nie będziemy musieli w takiej sytuacji martwić się o nasze meble, gdyż blat niczego nie przepuści. Przy odpowiednim czyszczeniu powierzchni mamy pewność, że nigdzie nie będą się nam gromadziły grzyby czy też bakterie. Jest on również świetnym wyborem, gdy posiadamy dzieci. Bez problemu będziemy w stanie domyć brud pozostawiony przez nasze pociech.

Dzięki ciągle rozwijającej się technologii nasze wnętrza wyglądają coraz piękniej. Nasz dom nie wygląda już identycznie tak jak dom naszego sąsiada, gdy jest tak szeroki wybór, że ciężko trafić na te same produkty. Z wielką przyjemnością możemy również łączyć stare technologie z nowymi. Blat z corianu będzie na przykład świetnie współgrał z drewnianymi elementami.