Budowa hali tenisowej – jak to wygląda?

 

Tenis ziemny to sport, który wymaga wielu poświęceń i zaangażowania, szczególnie kiedy zdecydujemy się grać zawodowo. W przypadku amatorów może to być ciekawy pomysł na spędzenie wspólnego czasu ze znajomymi, przyjaciółmi czy drugą połówką. To także czas spędzany aktywnie, dzięki czemu dbamy o swoją sylwetkę. Jednak nie w każdym mieście możemy pograć w tenisa, ponieważ nie ma hal.

Jak wygląda i ile trwa budowa hali?

hale tenisoweMieszkając w małym mieście wiem, że zazwyczaj nie ma co w nim robić. Dlatego postanowiłam wziąć sprawy w swoje ręce i zainwestować we własną działalność. Postanowiłam spełnić swoje marzenie o własnej hali do tenisa ziemnego. Zanim jednak zdecydowałam się na to przedsięwzięcie poczytałam trochę informacji na ten temat i odkryłam jak niewielkim kosztem mogę spełnić swoje marzenie. Szukając ciekawych rozwiązań trafiłam w Internecie na firmę, która zajmuje się produkcją nowoczesnych i tanich hal łukowych a także na życzenie klienta realizuje każdy etap – od projektu, aż po przygotowanie hali pod klucz i to w terminie krótszym niż 3 miesiące. Postanowiłam więc zadzwonić i umówić się z nimi na spotkanie. Na spotkaniu przedstawiłam im swój pomysł oraz miejsce, w którym miałaby się znajdować hala tenisowa. Dzięki pomocy specjalistów udało nam się przygotować projekt, który spełniał wszystkie moje oczekiwania. Byłam bardzo zadowolona, ponieważ dzięki cennym radom udało się dobrać odpowiednie oświetlenie, które będzie oświetlać kort wieczorami. Natomiast w dzień dzięki dobraniu odpowiedniego materiału, z którego miał zostać wykonany dach gra była możliwa bez sztucznego oświetlenia a wszystko dzięki świetlikom. Hale tenisowe wymagają dokładnego zaplanowania oraz rozmieszczenia poszczególnych elementów. Jest to bardzo ważne, ponieważ nikt z nas nie chciałby grać wieczorem gdyby oświetlona była tylko połowa kortu tenisowego. Ważnym elementem było również dobranie odpowiedniego ogrzewania, które sprawiało, że będzie można grać na hali przez cały rok.

Po zaakceptowaniu projektu przeze mnie nastąpił proces produkcji elementów a następnie ekipa montażowa przygotowała halę w zaledwie 2,5 miesiąca. Po tym czasie można było pierwszy raz zagrać. Zaletą tego rodzaju hal jest to, że można je montować na każdej powierzchni. Poza tym podczas upalnych dni istnieje możliwość podnoszenia a także rozpinania bloków.