Całoroczny domek na kółkach

Pandemia koronawirusa była w moim przypadku czynnikiem decydującym o tym, żeby po latach zastanawiania się kupić wreszcie działkę rekreacyjną nad pobliskim jeziorem. Okazało się jednak, że nie tylko ja poczułem się zmobilizowany i postanowiłem zrealizować swoje marzenia, w efekcie czego cena za działkę była o ponad dwadzieścia procent wyższa, niż się spodziewałem.

Ceny domków całorocznych

domki całoroczne mobilneSpontaniczna decyzja o zakupie działki sprawiła, że nie przewidziałem niektórych trudności, z którymi przyszło mi się zmierzyć. Przede wszystkim zdałem sobie sprawę, że kawałek ziemi nie wystarczy, żeby wygodnie wypoczywać z żoną i dziećmi. Postanowiłem więc szybko zająć się sprawą budowy domu ale okazało się, że procedura pozyskiwania pozwolenia na budowę jest naprawdę czasochłonna i nie ma żadnych szans na to, że domek powstanie w tym roku, a i kolejny jest mało prawdopodobny. Dowiedziałem się jednak, że rozwiązaniem moich problemów mogą być domki całoroczne mobilne, ponieważ zgodnie z prawem postawienie takiej nieruchomości nie wymaga pozwolenia na budowę, z racji posiadania przez domek kółek. Chociaż w praktyce nie jest możliwe podróżowanie z takim domkiem po szosach, a co najwyżej przestawienie go co kilka metrów to w naszym przypadku było to idealne rozwiązanie, ponieważ w przeciwieństwie od ceny działki koszt domku był niższy, niż przewidywałem, a dzięki nowoczesnym technologiom i ociepleniu klimatu z powodzeniem mogliśmy korzystać z niego przez cały rok.

Oferta domków mobilnych jest bardzo szeroka i spotyka się z dużym zainteresowaniem osób, którym wystarczy niewielka przestrzeń do wypoczynku. Trzeba jednak przyznać, że domki są zaskakująco komfortowe i pomimo stosunkowo niewielkiej ceny spełniają wszystkie kryteria, które powinien spełniać domek letniskowy.