Ceny prostych programów do faktur

Ręczne wystawianie dokumentów sprzedażowych, jakimi są faktury, dawno już odchodzi do przysłowiowego lamusa. Taka forma rozliczania z kontrahentami stała się niemożliwa odkąd wprowadzono wymóg wysyłania pliku kontrolnego. Wygenerowanie tak zwanego pliku jpk jest możliwe tak naprawdę tylko i wyłącznie w programie komputerowym. Zrobienie tego na podstawie papierowych faktur jest możliwe, ale trwało by bardzo długo. Jest tylko jedno rozwiązanie.

Darmowe lub płatne programy fakturowe

prosty program do fakturOprogramowanie, które ułatwi życie każdemu przedsiębiorcy, można pobrać z internetu. Dzisiaj nie kupuje się już programów na płytach. Kiedyś programy na płytach instalowało się na komputerze. Dzisiaj wszystko dzieje się online. Programów fakturowych w internecie znajdziemy przynajmniej kilkadziesiąt. Nie ma co się łudzić, że one się jakoś różnią między sobą. Tak naprawdę wszystkie mają bardzo podobną funkcjonalność. Największą różnicę może stanowić nakładka graficzna, czyli to jak dany program wygląda wizualnie. Każdy prosty program do faktur obsługuje się łatwo, więc przyswojenie takiej obsługi nie będzie stanowiło problemu dla nikogo. Jeśli chodzi o ceny programów do faktur to cały czas można znaleźć wiele darmowych programów. Niektóre mogą być ograniczone, jeśli chodzi o funkcjonalność. Trzeba więc sprawdzić, czy darmowy program ma pełną funkcjonalność jak programy płatne. Płatne programy nie kosztują dużo, więc może lepiej zainwestować w taką pełną wersję oprogramowania do fakturowania. Ceny zaczynają się od kilku złotych na miesiąc. Można pobrać aplikację na telefon i korzystać tylko z wersji mobilnej. Najdroższe programy do wystawiania faktur kosztują kilkadziesiąt złotych na miesiąc, ale są to już programy, które obejmują również samodzielne prowadzenie księgowości. To już bardziej zaawansowane oprogramowanie dla tych, którym nie straszne rozliczenia księgowe.

Chcąc być przedsiębiorcą nowoczesnym trzeba zainwestować w nowoczesne rozwiązania. Oprogramowanie do wystawiania faktur to sposób na to, żeby ułatwić sobie funkcjonowanie w biznesie. Wystawienie faktury w programie zajmuje kilka minut, a dokumenty wyglądają czytelnie i profesjonalnie. Program automatycznie wygeneruje raporty i pliki kontrolne, więc nie musimy niczego robić samodzielnie.