Co podarować na chrzest?

Chrzest sama nazwa wiele tu mówi. Jest to o tyle wyjątkowy dzień dla dziecka, ale i dla rodziców. Oczywiście dzieci są często jeszcze nieświadome tego co to właśnie się dzieje, ale wiele z nich zachowuje się całkiem inaczej niż na co dzień. Wielu rodziców stresuje się tym dniem, że dziecko będzie niespokojne, będzie płakało w kościele bo akurat w godzinie mszy ma drzemkę. Jednak jak już ten dzień nadejdzie wszystko toczy się bardzo pięknie i uroczyście.

Wpływ medalika na dalszą drogę życia

piękny medalik z łańcuszkiem na chrzestOczywiście chrzcząc nasze dziecko nie wiemy co będzie w przyszłości. Czy będzie chciało naszą wiarę nadal w swoim życiu mieć czy się mu nie pozmienia. Jednak chrzest jeśli rodzice są wierzący powinien jak najbardziej się odbyć, a jak dziecko dorośnie niech decyduje, oczywiście to pozostaje do decyzji rodziców. Przy organizacji mamy też wybór rodziców jak i prezentu dla naszego dziecka. I to właśnie rodzice lub dziadkowie często wybierają piękny medalik z łańcuszkiem na chrzest dla swojego dziecka. Niekiedy jest to dziadków jedyny wnuk i pragną mu podarować coś wyjątkowego i na lata. Takie wisiorki tworzone są z największą dokładnością i precyzją. Wiele osób nie tylko zwraca uwagę na wisiorek, ale również na medalik, który może zostać też wygrawerowane od kogo i na jaką pamiątkę. Oczywiście taki wisiorek jest jednym ze wspanialszych prezentów jakie można otrzymać na swoje wielkie wydarzenie w życiu, które nie pamiętamy może osobiście, ale rodzice dokładają wszelkich starań, żeby pamiątki były chociażby prezenty, fotografie. Wszystko to jest w stanie przybliżyć nam w późniejszym okresie jak to wszystko wyglądało oraz jak nas rodzice ochrzcili. Bywają dzieci, które już są większe i ten dzień pamiętają, przynajmniej po części. Wisiorek ze chrztu zawsze będzie rozpamiętywany, nawet jeśli przypadkiem nam się uszkodzi czy nawet go zgubimy, to pamiątka że był zawsze zostanie. Chociaż większość takich szczęściarzy dba o ten drogocenny skarb, który bywa przechodzi z pokolenia na pokolenia może nie w całości, ale elementami.

Łańcuszek z wizerunkiem Matki Boskiej to jak najbardziej odpowiedni prezent na chrzest. Na pewno pozostanie wspaniałą pamiątką po tej wielkiej uroczystości. Oczywiście powinniśmy kierować się nie tyle modą i ceną w tym przypadku a oryginalnością, wyjątkowością i znaczeniem. Bo to jest ważne jakie znaczenie ma dla nas taki wisiorek podawany temu małemu dziecku, przed którym jeszcze tyle rzeczy do zobaczenia. Nie wiemy i my sami co na niego czeka, jakim człowiekiem będzie.