Co twoje dziecko robi w Internecie?

W dzisiejszych czasach Internet jest ogólnodostępny. Na znajdujące się w nim treści narażone są także dzieci – często zastanawiamy się, co robią nasze pociechy, gdy spędzają całe dnie przy telefonie. Na pewno nie jeden rodzic chciałby mieć wgląd do wirtualnego świata swojego dziecka. Na szczęście, technologia nam to umożliwia.

Monitoring telefonu twojego dziecka

sprawdzony monitoring telefonuMonitorowanie działalności dziecka w sieci dla niektórych może być zbytnim naruszeniem prywatności. Dzieci jednak nie zawsze są świadome szkodliwości tego, co robią w Internecie. Interesują się aplikacjami, które wymagają podania wrażliwych danych – same często nie wiedzą, jak niebezpieczne może być ich podanie. Chcą także zawierać nowe znajomości i łatwo dają się omamić nieznajomym, którzy mogą mieć złe intencje. Obowiązkiem rodzica lub opiekuna jest dbanie o bezpieczeństwo – dlatego też monitoring telefonu jest jak najbardziej uzasadnionym działaniem, jeżeli mamy wątpliwości co do tego, co tak naprawdę dziecko robi w Internecie. Tego typu aplikacje umożliwiają nam pełen wgląd w to, co dzieje się na telefonie, na jakim została ona zainstalowana – są one przy tym zupełnie niewidoczne, a ich odinstalowanie jest niemożliwe. Wystarczy zainstalować aplikację na telefonie, który ma być monitorowany i na telefonie, z którego chcemy go monitorować. Sprawdzony monitoring telefonu pozwala nam przejrzeć aktywność dziecka w mediach społecznościowych, zablokować portale, które uznamy za nieodpowiednie, a nawet zainstalować dokładnie taką samą aplikację na naszym smartphonie. Dużą zaletą aplikacji do kontroli rodzicielskiej jest także możliwość namierzenia telefonu dziecka. W przypadku, w którym nie będzie ono odbierało telefonu, możemy na żywo sprawdzić, gdzie ono się znajduje. Monitoring telefonu możemy wykorzystać także w innym celu, niż podsłuchiwanie naszej pociechy. Jeżeli spędza ona zbyt dużo czasu przy telefonie, za pomocą zdalnego sterowania możemy zakończyć działanie otwartych aplikacji, a nawet wyłączyć urządzenie. W ten sposób mamy kontrolę nad tym, jak dziecko spędza swój czas.

Troska o bezpieczeństwo dziecka jest jak najbardziej zrozumiała. Dobry kontakt nie zawsze wystarcza – dzieci nie zawsze chcą mówić o tym, co się u nich dzieje i co takiego robią w wolnym czasie. Jeżeli martwisz się o to, co twoja pociecha robi w Internecie, monitoring umożliwia ci dyskretny wgląd w jego działalność, a tym samym – spokojny sen.