Cuda jakie można zrobić z kordonku

 

Każdy kto lubi prace manualne, choć raz wziął się za szydełkowanie. A co za tym idzie miał styczność z kordonkiem. Dzięki temu, jakże wdzięcznemu materiałowi można stworzyć cuda, które ucieszą nie tylko dzieci ale i dorosłych. Wystarczy znaleźć trochę czasu, puścić wodze fantazji i stworzyć coś unikatowego. Coś czego nie znajdziemy w każdym napotkanym sklepie.

Kordonek to materiał doceniany w robótkach ręcznych

maxi kordonekKordonek to ozdobna, skręcona nitka, jedwabna lub bawełniana. Zrobić możemy z niej wszystko na co pozwoli nam nasza wyobraźnia. Maxi kordonek daje wiele możliwości. Masz dzieci? Możesz z tego materiału wykonać dla nich pluszaki, ubranka dla lalek. Dla siebie lub znajomych można wykonać na przykład serwetki. Aktualnie jest moda na wszystko co jest wykonane ręcznie. Ludzie zachwycają się robótkami ręcznymi, bo wiedzą ile czasu i wysiłku wymaga zrobienie na przykład jednej serwetki. Nie rzadko cena takich dzieł jest większa, niż serwetki zakupione w sklepie. Jednak Kupując serwetkę zrobioną własnoręcznie z kordonku można być pewnym, że jest to wzór wyjątkowy i nikt inny nie będzie miał podobnego. W świecie, gdzie wszystko staje się takie samo, takie właśnie prace są coraz bardziej doceniane. Kiedyś każdy potrafił szydełkować. Kordonek był w każdym domu. Teraz już tego nie ma. Nie każdy wie co to w ogóle jest kordonek, a co dopiero potrafić coś z niego zrobić. Jednak jeśli poświęcimy trochę czasu na zrobienie czegoś z kordonka, przekonany się, że efekt może przewyższyć nasze oczekiwania.

Maxi kordonek jeśli już da mu się szansę, naprawdę pozwoli nam wyczarować cuda. Coś co zrobimy sami, daje nam też większą satysfakcję. Materiał jest bardzo przytulny. Dzieci chętnie sięgają po misie, które są wykonane właśnie z tego materiału.