Czym cechują się odpowiednio wyprodukowane wyroby hutnicze?

Wyroby hutnicze stanowią znaczącą większość wyrobów wykonywanych ze stali, które stosuje się w przemyśle, jak i użytku domowym. To właśnie z nich tworzy się elementy takie jak wszelkiego rodzaju ogrodzenia, kraty, bramy i inne typowe dla polskiego krajobrazu elementy. Czym kierować się przy ich wyborze i na jakie cechy zwracać?

Jak rozpoznać odpowiednio wyprodukowane wytwory hutnicze?

pręty sześciokątneWyroby hutnicze, jak już napisaliśmy, stanowią lwią część wytwórstwa stalowego. Jednak jeżeli szukamy odpowiedniego producenta tego typu wyrobów, musimy koniecznie zwrócić uwagę na wile rzeczy, które pomogą wybrać nam właściwego producenta. Postaram opisać się tą kwestie na przykładzie jednego z najpopularniejszych wyrobów metalowych, takich jak pręty sześciokątne. Pierwszym ważnym elementem, zanim zaczniemy szukać odpowiedniego producenta, jest wyjaśnienie, czym właściwie pręty sześciokątne są. Otóż, elementy tego typu mają bardzo szerokie zastosowanie. Są one stosowane w produkcji na przykład ślub czy innych elementów złącznych, gwarantując ich zwartość i solidność. Każdy z nas posiada w domu jakieś śrubki, które prawdopodobnie oparte są właśnie o tego typu konstrukcje. Pręty te mają kilka podgrup, a które dzielą się ze względu na posiadane przez nich właściwości. Warto tu podkreślić pręty kwasoodporne lub odporne na korozję. Są one stosowane w miejscach, w których szczególnie są narażone na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych, czy też otoczenia w których się ich używa. Dobrym przykładem zastosowania prętów antykorozyjnych mogą być ogrodzenia wokół domów prywatnych czy firm, lub krat którymi zabezpieczone są okna przed włamaniem. Kluczową kwestią, która musimy wziąć pod uwagę chcąc zakupić tego typu pręty, jest wykonanie ich za zachowaniem odpowiednich, międzynarodowych norm, takich jak EN 10088-3 czy H11 EN 10278. Takie oznaczenia gwarantują nam, że dany wyrób hutniczy jest przeznaczony do użytkowania w konkretnych warunkach i został on skontrolowany pod kątem spełnienia tych norm.

Tylko tego typu pręty mogą być dystrybuowane za granicę, w innym przypadku nie można ich stosować do większości konstrukcji. Trzeba o tym pamiętać, jeżeli chcemy używać tych elementów konstrukcyjnych w budowach czy konstrukcjach znajdujących się poza granicami Polski.