Długo nie umiałem wybrać rodzaju elewacji

Gdy podjęliśmy z żoną decyzję o budowie domu to pewne było tylko to, gdzie będziemy go budować. Już wiele lat wcześniej kupiliśmy niewielką, ale bardzo zadbaną działkę budowlaną położoną na obrzeżach naszego miasta. I w zasadzie to było tyle co wiedzieliśmy. Zaczęliśmy więc czytać wszystkie internetowe poradniki i dopiero wtedy mogliśmy podjąć konkretne działania. Zaczęliśmy od podłączenia do działki wody i zgłoszenia się do elektrowni. Potem odwiedziliśmy architekta.

Decyzję o elewacji mogliśmy podjąć na końcu

elewacje LublinNajfajniejsza była wizyta u architekta. Pokazał nam kilkanaście różnych propozycji gotowych projektów domów dopasowanych do naszych oczekiwań, które mu przedstawiliśmy. Wybraliśmy jeden z projektów, ale poprosiliśmy o naniesienie kilku koniecznych z naszego punktu widzenia zmian. Cała praca nad projektem trwała około miesiąca. Kiedy projekt był już gotowy to dziwiliśmy się, że architekt nie pytał nas o wykończenie domu z zewnątrz. Okazało się, że o takich kwestiach jak elewacje Lublin decyduje się na samym końcu budowy. Nie trzeba tego uwzględniać w projekcie domu. Dzisiaj nasza budowa dobiega już końca, ponieważ dom jest już postawiony. Zrobiony jest dach i stolarka okienna. Za chwilę firma budowlana wykona jeszcze odpowiednie docieplenia. No i teraz przyszła pora na wybór elewacji. Mnie marzyła się imitacja drewna, a mojej żonie klinkier albo zwykłe otynkowanie. Ten ostatni rodzaj wykończenia był najtańszy i długo nie mogliśmy się zdecydować. Pracownicy firmy budowlanej, która realizowała nasz projekt poleciła nam klinkier elastyczny. Zdecydowaliśmy się właśnie na to rozwiązanie. Jego koszty były bardzo korzystne, a prace montażowe miały ponoć przebiegać bardzo szybko. Nam też już zależało na czasie, żeby nasza budowa jak najszybciej dobiegła końca. Za chwilę prace przy elewacji będą ukończone, a my będziemy mogli się zająć wykańczaniem wnętrz.

Decyzja o materiale, z którego ma być zrobiona elewacja, jest jedną z najważniejszych. To od tego wyboru będzie zależało to jak dom się będzie prezentował. A kiedy buduje się nowy dom to przecież zawsze się chce, żeby wyglądał jak najładniej. Muszę przyznać, że klinkier imitujący prawdziwą cegłę wygląda naprawdę rewelacyjnie. Taka elewacja dobrze komponuje się z kostką brukową, którą ozdobimy posesję dookoła domu.