Dobre przedszkole dwujęzyczne

Większość maluchów do około trzeciego roku życia, spędza czas przede wszystkim z mamą, która bierze urlop macierzyński, a później wychowawczy. Po tym czasie, dziecko można już zapisać do przedszkola, będącego wstępem do szkoły podstawowej.

Jak wyglądają zajęcia w przedszkolu dwujęzycznym?

przedszkole dwujęzyczne wilanówWiększość przedszkoli przyjmuje maluchy już od trzeciego roku życia, ale bywa też, że jest to możliwe nieco wcześniej. Jednak pod warunkiem, że dziecko potrafi już samodzielnie załatwiać swoje potrzeby fizjologiczne w toalecie. Wybierając odpowiednie przedszkole dla swojego dziecka, rodzice kierują się atmosferą panującą w placówce, ilością zajęć, kadrą pracowników, czy formą samej instytucji. Przedszkole może być państwowe, czyli teoretycznie bezpłatne lub prywatne, gdzie średnio za jedno dziecko trzeba zapłacić od pięciuset do nawet tysiąca złotych. Jeżeli rodziców interesuje przedszkole dwujęzyczne Wilanów jest dzielnicą Warszawy, w której działa kilka takich placówek. Uczęszczają do nich głównie dzieci, które mają dwujęzycznych rodziców i już na wczesnym etapie rozwoju, używają do komunikowania się języka mamy i taty. Dzięki dwujęzycznemu przedszkolu, maluchy mają stały kontakt z osobami mówiącymi w tych językach i kontynuują ich naukę. Zajęcia prowadzone w takim przedszkolu są takie same jak w każdym innym, z tą różnicą, że tutaj są przeprowadzana równolegle w języku polskim i obcym. Dla dzieci nie stwarza to żadnych problemów, ponieważ one bez problemu między sobą się posługują na przemian dwoma językami.

Dzieci nie znają czegoś takiego jak język obcy, czy ojczysty, ponieważ nie mają barier. Dla nich to zupełnie normalne, że jedni ludzie mówią tak, a inni inaczej. Do takiej placówki mogą też chodzić dzieci wychowywane w jednym języku i na pewno sobie poradzą.