Drony dobrym pomysłem na biznes

Niegdyś zarezerwowane tylko dla wojska lub wąskiej grupy pasjonatów, dziś znajdują się w wielu domach i firmach. Ich popularność tak szybko wzrosła, że konieczne okazało się uregulowanie aspektów użytkowania komercyjnego. Bezpieczeństwo ludzi i sprzętu jest bardzo ważne, dlatego prócz zakupu samego drona, będziemy musieli liczyć się z kosztami polisy OC i uzyskania uprawnień UAVO. Dzięki temu, będziemy gotowi otworzyć firmę, świadczącą usługi filmowania, dokumentowania czy badania dronem. Jak rynek szybko pokazał, możliwości i sposobów na zarabianie w tej branży jest wiele.

Jak wykorzystać drony do prowadzenia biznesu?

dobry pomysł na biznes - dronyPrzygodę z dronami najlepiej zacząć od egzemplarza rekreacyjnego. Aby czerpać przyjemność i satysfakcję z latania takim dronem, musimy liczyć się z wydatkiem niecałego tysiąca złotych, z pewnością dobry pomysł na biznes – drony to świetna inwestycja. W internetowych sklepach znajdziemy wiele różnych modeli, warto też poszukać ofert promocyjnych lub używanych egzemplarzy. Osoby bardziej wprawione, będą wiedzieć jakiego sprzętu potrzebują. Istotnym parametrem będzie udźwig i fakt, czy będziemy nim sterować w zasięgu naszego wzroku czy zechcemy polecieć nieco dalej. Koszt profesjonalnego drona jest sporo wyższy, dochodzi do nawet 20 000 zł. Wielu operatorów tworzy te modele samodzielnie, z szeroko dostępnych podzespołów. Jednak zanim zacznie zarabiać, musimy zdobyć uprawnienia UAVO. Chcąc zarabiać na usługach związanych z obsługą dronów, niezbędna będzie rejestracja działalności gospodarczej. W tym wypadku wybór formy jest dowolny. Większość z nas zdecyduje się na jednoosobową działalność gospodarczą. Konieczne jest wskazanie klasy PKD. Dla usług fotograficznych, w tym fotografii lotniczej oraz obróbki takich materiałów, wybieramy 74.20.Z. Ustawodawca przewidział opodatkowanie: na zasadach ogólnych, których podatek wynosi 17% do 85 528 zł i 32% z nadwyżki tej kwoty.

Możemy skorzystać z ulg np. na dziecko i wspólnego rozliczenia się z małżonkiem, liniowe, czyli płacimy 19% podatku, jednak nie możemy skorzystać z ulg i wspólnego rozliczenia, karta podatkowa, jej wysokość ustalana jest corocznie w Rozporządzeniu Ministra Finansów i zależy od miejsca działalności. Posiada ograniczenia co do zatrudniania pracowników czy działania ze małżonkiem, ryczałt od przychodów ewidencjonowanych – 17% płacone od przychodu, bez odliczenia kosztów. Niedozwolony dla fotografii specjalistycznej.