Efektywne ogrzewanie podczerwienią

Nikomu chyba nie trzeba tłumaczyć jak ważną kwestią jest właściwe ogrzewanie domów czy mieszkań. Gdy buduje się dom to jedną z pierwszych instalacji jakie montujemy jest właśnie instalacja grzewcza. Dotychczas praktycznie standardem było to, że w domach montowano system centralnego ogrzewania, który opierał się o palenie w kotłach węglem czy drewnem opałowym. Obecnie mamy do dyspozycji również inne metody, które okazują się tańsze i nawet skuteczniejsze.

Sprawdzone wersje promienników na podczerwień

promienniki podczerwieni opinieOgrzewanie, o którym była mowa wcześniej to ogrzewanie konwekcyjne. Chodzi tutaj o to, że zanim zaczniemy odczuwać ciepło to podgrzane zostanie powietrze, które zacznie krążyć w pomieszczeniu. W efekcie będzie tak, że wraz z ciepłem wznosić się będzie kurz czy pył. Natomiast jeśli dom nie jest ocieplony to szybko też dojdzie do jego wychłodzenia. W związku z tym warto zainteresować się nowoczesnymi urządzeniami jakimi są promienniki podczerwieni opinie na ich temat są z reguły tylko dobre. Nie można bowiem takim urządzeniom zarzucić tego, że są one zbyt mało wydajne. Promienniki podczerwieni to urządzenia, które jak sama nazwa wskazuje emitują fale podczerwieni. Takie promieniowanie wnika na głębokość kilku centymetrów wgłąb naszego ciała przez co odczuwać będziemy przyjemne ciepło. Warto też wspomnieć o tym, że promieniowanie podczerwone jest prozdrowotne. Wykorzystuje się je w najróżniejszych terapiach leczniczych i można spotkać się z promiennikami również w saunach. Obecnie w oparciu o promienniki podczerwieni tworzone są sauny infrared, które cieszą się rosnącą popularnością. Fale podczerwieni mogą emitować również promienniki gazowe. Tego typu urządzenia wykorzystuje się najczęściej w zakładach przemysłowych. Rozwiązania tego typu mają jednak pewne ograniczenia. Mianowicie chodzi o to, że tutaj emitowany jest dwutlenek węgla oprócz samej podczerwieni.

Promienniki gazowe to urządzenia, które nie powinny być stosowane w pomieszczeniach zamkniętych o słabej wentylacji. Można takie urządzenia zastosować jednak w przypadku hal przemysłowych czy też magazynów. Natomiast promienniki na podczerwień w wersji elektrycznej świetnie sprawdzają się w niejednym polskim domu. Od ich właścicieli można usłyszeć mnóstwo pozytywnych słów na temat takich promienników.