Ekonomiczne skutery elektryczne

 

Na ulicach miast można spotkać wiele skuterów zasilanych spalinowo, które rozpędzają się nawet do prędkości sześćdziesięciu kilometrów na godzinę. Jednak znacznie bardziej ekonomiczne są skutery napędzane na energię elektryczną.

Jakimi skuterami przemieszczają się inwalidzi?

skutery elektryczne inwalidzkiePojazdy na benzynę albo ropę naftową, są dość drogie w utrzymaniu i ciężko nimi naprawdę ekonomicznie jeździć. Jest to szczególnie ważna kwestia dla inwalidów, którzy utrzymują się z niewielkich emerytur czy rent. Skutery elektryczne inwalidzkie są dostosowane do wymagań osób niepełnosprawnych. Mogą z nich korzystać osoby poruszające się na wózku inwalidzkim, w podeszłym wieku, które  wielu przyczyn nie mogą pokonywać samodzielnie dużych dystansów czy osoby z dużą nadwagą. Skutery są szybsze od wózków elektrycznych, gdzie można się maksymalnie rozpędzić do kilku kilometrów na godzinę, a skuter pojedzie nawet piętnaście kilometrów na godzinę. Skuter elektryczny dla osoby niepełnosprawnej jest niezastąpionym pojazdem, którym samodzielnie dotrze ona do lekarza, do urzędu, zrobi zakupy czy pojedzie odwiedzić znajomych. Pojazd posiada wydajny akumulator, który można wymontować i naładować w domowym gniazdku zasilającym. Skutery inwalidzkie są w stanie przejechać nawet czterdzieści kilometrów bez konieczności ładowania, więc z powodzeniem wystarczy na załatwienie bieżących spraw w mieście. Jego utrzymanie jest tanie, gdyż jedynym kosztem jest energia elektryczna, która jest znacznie tańsza od benzyny czy ropy.

Skuter elektryczny doskonale sobie radzi w miejskich warunkach. Kierowanie nim odbywa się najczęściej za pomocą joysticka obsługiwanego jedną ręką. Można go użytkować o każdej porze roku poza zimą z uwagi na trudne warunki atmosferyczne i jednocześnie drogowe.