elewacyjna elastyczna

Drewno to naturalny materiał, który świetnie łączy się ze szkłem, kamieniem. Kojarzone jest z ciepłem i przyrodą. Dodaje wnętrzu elegancji. To dlatego chętnie otaczamy meblami z prawdziwego drewna, kładziemy drewniane deski na podłogę czy ozdabiamy elewację okiennicami. Jest to materiał, który ma zarówno nieodparty urok a zarazem jest bardzo uniwersalny.

Używanie do dekoracji desek elewacyjnych

deska elewacyjna elastycznaW dobie rozwoju nauki i techniki znaleziono również ciekawy zamiennik naturalnej drewnianej deski. Jest ona ciężka i droga. Jej montaż nie należy do łatwych. Musi położyć ją specjalista ponieważ wymaga to doświadczenia, wiedzy i precyzji. Dlatego nie każdy jest w stanie zrobić to samodzielnie. Na szczęście możemy już prawdziwe deski zastąpić czymś innym co daje porównywalny efekt. Jest to deska elewacyjna elastyczna. W odróżnieniu od prawdziwego drewna jest lekka i łatwa w montażu. Można ją dowolnie docinać wystarczą do tego nożyczki. Przyklejamy ją do ściany z pomocą kleju akrylowego. Nie potrzebujemy do tego wkrętów i śrub. Nie obciążamy nią gładzi i nie musimy martwić się, że w trakcie jej montażu pojawią się pęknięcia na ścianie. Waży zaledwie 5kg/m2. Położyć ją na elewacji może absolutnie każdy. Ważna jest ich duża elastyczność. To dzięki niej mogą pokryć każdy rodzaj podłoża. Będą dobrze trzymać się krzywizn, wnęk, nierówności. Odporne na wilgoć, uszkodzenia, warunki atmosferyczne, przetarcia, uderzenia. To właśnie dlatego znalazły swoje zastosowanie także w łazienkach. Wykańcza się nimi nie tyko ściany ale i brodzik czy obudowę wanny. Taka deska nie próchnieje, nie trzeba jej konserwować, impregnować czy olejować co jakiś czas. Dostępna jest w szerokiej gamie kolorów i wymiarów. Co tu dużo mówić, to idealny materiał wykończeniowy. Łatwo utrzymać ją w czystości. Używa się ich także w kuchniach, korytarzach gdzie ściany narażone są na zabrudzenia. Zastosowanie ich na elewacji pomaga wymodelować bryłę domu. Nadać mu pożądany charakteru.

Położenie takiej deski to świetne rozwiązanie jeśli chcemy elewacji naszego domu nadać elegancji. Deska bardzo przypomina drewno. Wiele osób sięga po nią również do odświeżenia mebli. Kupimy ją w każdym markecie budowlanym. Jest to prosty sposób aby również odświeżyć swój dom w szybki i łatwy sposób. Nadać mu nowy, ciekawy wygląd.