Filamenty której marki są najlepsze?

Drukowanie 3D od niedawna wykroczyło poza ramy hobbystyczne i jest stosowane coraz powszechniej jako zastępstwo dla tradycyjnych metod produkcji czy innych sposobów wytarzania przedmiotów codziennego użytku. Najważniejszym elementem umożliwiającym drukowanie w tej technologii są różne filamenty. Szczególnie dużą popularności cieszą się polskie filamenty, które wyróżniają się bardzo wysoką jakością.

Czy wyróżniają się filamenty firmy FIBERLOGY?

filament fiberlogyDruk 3D z zastosowań typowo hobbystycznych zaczął zajmować coraz większa rolę w produkcji  i wytwarzaniu różnych przedmiotów. Przy pomocy drukarek 3D można w łatwiejszy sposób wytwarzać części mechaniczne, sprzęt medyczny i inne przedmioty niezbędne dla naszego funkcjonowania. Do drukowania 3D oprócz drukarki, konieczne jest posiadanie wysokiej jakości filamentów, takich jak filament fiberlogy. Fiberlogy to polska firma specjalizująca się w wytwarzaniu różnego rodzaju filamentów, zarówno tych, które są już znane i powszechnie wykorzystywane na rynku jak i takich, które są zupełną nowością. Do filamnetów nowych, można zaliczyć na przykład filament Fiberlogy, oparty o takie materiały jak polipropylen. Wykorzystywanie tego tworzywa do druku 3D jest nowością, chociaż wcześniej był on już szeroko stosowany w przemyśle. Firma Fiberlogy zdecydowała się na zastosowanie tego materiału jako filamentu ze względu na jego elastyczność, trwałość oraz odporność na substancje chemiczne. Dzięki temu, filament Fiberlogy PP może być szeroko stosowany na przykład w branży medycznej, ale także  w przemyśle motoryzacyjnych czy podczas wytwarzania opakowań. Filament Fiberlogy PP może być wykorzystywany zarówno do skomplikowanych projektów inżynierskich, jak i do druków hobbystycznych w domu. Bardzo ważne jest, że Fiberlogy PP w całości podlega recyklingowi, dzięki czemu odpady pozostałe podczas druku 3D mogą być segregowane razem z innymi odpadami. Jest to bardzo ważna, unikalna cecha filamentów tej firmy, gdyż zazwyczaj filamenty nie są traktowane jako materiały w jakikolwiek sposób ekologiczne.

Jeżeli zaczynamy swoją przygodę z drukiem 3D, lub tez stanowi ono główną oś działalności naszej firmy, konieczne jest zaopatrzenie się w wysokiej jakości filamenty. Tylko wtedy wytworzone przy pomocy druku 3D części czy produkty codziennego użytku będą trwałe, bezpieczne dla naszego zdrowia jak i środowiska naturalnego.