Godny polecenia OSK

Chętnych do zrobienia prawa jazdy nie brakuje i są to osoby w każdym wieku. Najwcześniej na kurs prawa jazdy można się zapisać na kilka miesięcy przed osiemnastymi urodzinami, ale do egzaminu można przystąpić dopiero po ich skończeniu z ważnym dokumentem. Kurs w szkole jazdy jest obowiązkowy, jeżeli nie potrafimy jeździć i chcemy się nauczyć podstaw. 

Gdzie są Ośrodki Szkolenia Kierowców? 

sprawdzony oskKiedyś rzadkością było, aby w jakiejś rodzinie był samochód osobowy, bo były to ciężkie gospodarczo i ekonomicznie czasy. Obecnie jest na odwrót i ciężko znaleźć rodzinę, która nie posiada auta. Często bywa, że w jednej rodzinie są dwa, lub nawet trzy pojazdy, ponieważ każdy domownik ma czynne prawo jazdy. Żeby uzyskać dokument upoważniający do prowadzenia pojazdu, trzeba rozpocząć naukę w jednej ze szkół jazdy. Sprawdzony OSK jest najlepszym miejscem na rozpoczęcie przygody z nauką jazdy. Zapisy na kursy są realizowane przez cały rok, ponieważ jest tylu chętnych. Ośrodki Szkolenia Kierowców znajdują się w każdym mieście i nawet miasteczku, więc nikt nie będzie miał problemu z zapisami na zajęcia. Kurs nauki jazdy rozpoczyna się częścią teoretyczną, która obejmuje wykłady na temat przepisów kodeksu ruchu drogowego oraz typowych sytuacji drogowych. Po jej zakończeniu, kursanci udają się do swoich instruktorów, z którymi będą uczyli się jeździć. Pierwsze chwile za kółkiem, każdy kursant spędza na placu manewrowym, na którym uczy się podstaw w poruszaniu się samochodem, Głównie chodzi o ruszanie, zatrzymywanie się, skręcanie, czy wykonywanie jazdy po łuku przodem i tyłem. Nauka parkowania ma miejsce najczęściej na ulicach miast, ponieważ w realnych warunkach najlepiej zdobywać pierwsze doświadczenia. Po trzydziestu godzinach jazd, większość uczestników kursu jest gotowa do przystąpienia do egzaminu na prawo jazdy. 

Zanim jednak kursanci udadzą się do państwowego ośrodka w celu wyznaczenia terminu na egzamin, muszą zaliczyć wewnętrzny test organizowany przez Ośrodek Szkolenia Kierowców, w którym odbywali nauki. Jego wynik zadecyduje, czy dany kursant może zostać dopuszczony do egzaminu. Jeżeli wynik będzie negatywny, to będzie konieczne dokupienie dodatkowych godzin jazd i podszkolenie się z tych elementów, które sprawiają jeszcze kłopot.