Ile kosztują nowoczesne automaty vendingowe?

Zanim napiszemy o cenach i kosztach związanych z zakupem automatów vendingowych zacznijmy od wyjaśnia czym one w ogóle są. Nie wszyscy przecież muszą to wiedzieć a ważne jest to, żeby każdy dobrze zrozumiał o czym jest ten artykuł. Automaty vendingowe to nic innego jak automaty sprzedażowe, czyli wszystkie te automaty, w których możemy kupić kawę, przekąski czy nawet gotowe posiłki. To tylko przykłady, bo w państwach azjatyckich z automatu możemy kupić nawet samochód.

Prosty biznes z wykorzystaniem automatów

automat vendingowy cenaOczywiście nikt nie kupuje sobie takiego automatu dla zabawy czy też ze zwykłej zachcianki. Są to urządzenia, które wykorzystuje się tylko i wyłącznie do zarabiania pieniędzy. Biznes oparty na sprzedaży z automatów jest bardzo prosty i nie wymaga dużego nakładu finansowego. Przedsiębiorca nabywa automaty, w których sprzedaje z zyskiem określone towary i produkty. Nie trzeba ponosić kosztów związanych z zatrudnianiem pracowników, a obsługą automatów i ich uzupełnianiem można zająć się samodzielnie. Prowadząc biznes polegający na sprzedaży za pomocą automatów trzeba jedynie zadbać o dzierżawę miejsca, w którym można je postawić. Każdy automat może stać jedynie w miejscu legalnie wynajętym na podstawie odpowiedniej umowy. I teraz możemy przejść do kwestii cen. Nowy automat vendingowy cena waha się od dziesięciu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Najmniej zapłacimy za najprostszy automat do sprzedaży kawy oraz za automat, w którym można sprzedawać przekąski. Wyższe ceny dotyczą automatów, które mogą dla nas sprzedawać rzeczy większe i niestandardowe. Można kupić automat, który będzie smażył i sprzedawał świeże frytki. Za taki trzeba jednak zapłacić około trzydziestu tysięcy złotych. Za automat sprzedający gotowe do podgrzania posiłki na talerzach trzeba zapłacić niespełna dwadzieścia tysięcy.

Zysk, jaki można osiągnąć na sprzedaży vendingowej, może być naprawdę ogromny. Zależy on jednak przede wszystkim od dwóch kwestii. Pierwsza to lokalizacja, w której umieścimy naszą maszynę sprzedażową. Im większa ilość ludzi w danej lokalizacji tym większa sprzedaż. Kwestią drugą jest marża, która oczywiście musi być rentowna i opłacalna. Bardzo ważne jest też to, żeby automat vendingowy zawsze był czysty i wyglądał na zadbany. Ludzie chcą kupować tylko w takich zadbanych automatach.