Impreza jeździecka Cavaliada

Cavaliada są to największe zawody jeździeckie, które odbywają się w Poznaniu, Krakowie, Lublinie oraz w Warszawie. Są to jedyne zawody, w czasie których możemy zobaczyć cztery konkurencje jeździeckie w jednym miejscu oraz w jednym czasie. Warto się dowiedzieć nieco więcej na temat tych zawodów w przypadku, kiedy możemy być zainteresowani udziałem w nich.

Bierzemy udział w Cavaliadzie

impreza CavaliadaCavaliada są to międzynarodowe zawody jeździeckie, w czasie których rywalizują zawodnicy w czterech konkurencjach jeździeckich, w skokach przez przeszkody, powożeniem, WKKW oraz ujeżdżaniem. Głównym celem imprezy jest popularyzacja jeździectwa jako dyscypliny sportowej, jak również sposobu na ciekawą rekreację oraz aktywne spędzanie czasu. Niepowtarzalnym wydarzeniem jest impreza Cavaliada. Cavaliata Tour jest to największe halowe zawody międzynarodowe, które są autoryzowane przez Międzynarodową Federację Jeździecką (FEI). Odbywa się ona w czterech miastach. Cavaliada Tour to emocjonujące zawody jeździeckie, które są rozgrywane są na najwyższym poziomie. Zawodnicy skoków przez przeszkodę mają możliwość powalczyć o punkty uznawane do światowego rankingu w aż 11 konkursach. Oprócz tego zawody w Poznaniu, Krakowie i w Warszawie są to zawody uznawane w Pucharze Świata Ligi Europy Centralnej, wraz z wielkim finałem odbywającym się w Warszawie. Na najwyższym poziomie rywalizacji odbywają się także konkurencje Powożenia oraz WKKW. W czasie Cavaliady zawodnicy walczą o bardzo ważne punkty do Halowego Pucharu Polski, gdzie finał odbywa się tradycyjnie w stolicy. Nieodłącznym elementem tego wydarzenia jest szereg pokazów i atrakcji dla publiczności. Bywają to pokazy koni arabskich czy występy z zakresu ujeżdżania w aranżacji muzyki filmowej czy muzyki rockowej. Dodatkowo Cavaliada Expo to Targi Sprzętu i Akcesoriów Jeździeckich. Ich tematyka obejmuje wszystko, co jest związane z jeździectwem i aktywnym wypoczynkiem, wyposażeniem stajni, środki pielęgnacji koni, pasze i wiele innych.

Podsumowując, Cavaliada jest wydarzeniem na szeroką skalę, które może przypaść do gustu wszystkim fanom jeździectwa. Osoby, które nie mają możliwości udziału w samych zawodach, mogą aktywnie uczestniczyć jako obserwatorzy tego wydarzenia czy jednocześnie skorzystać z targów, na których dostępne są wszelkie produkty związane z branżą.