Jak dbać o ręczniki hotelowe?

Każdy, kto choć raz był w hotelu, z pewnością spotkał się z ręcznikami hotelowymi w łazienkach. Już na pierwszy rzut oka można zauważyć, że nie są to zwykłe ręczniki. Ich wyjątkowość polega na nieskazitelnej bieli, logo firmy, które je dostarcza hotelowi lub znak rozpoznawczy hotelu oraz na tym, że są bardzo miękkie. Ta ostatnia cecha szczególnie podoba się gościom hotelowym, jednak trzeba wiedzieć, jak o nie zadbać na co dzień.

Czy miękkie ręczniki można prać w wysokich temperaturach?

miękkie ręczniki hoteloweWybierając najlepsze ręczniki, które będą służyły wielu gościom, nie można nie odczuć wrażenia, że najlepszym wyborem są zawsze białe modele. Biel kojarzy się z niewinnością, ale tym przypadku także z czystością. Dzięki temu wchodząc do hotelowej łazienki można poczuć klimat i higieniczną czystość tego pomieszczenia. Żeby nie musieć w żaden sposób wstydzić się przed klientami zepsutymi elementami konfekcji łazienkowej, miękkie ręczniki hotelowe muszą być prane według zaleceń producenta. Zwykle można je prać w temperaturach dość wysokich, jednak ścisłe trzymanie się zasad pozwala na posiadanie przez długie lata wielu dobrze chłonnych ręczników. Wszystko przez to, że można wyróżnić wiele rodzajów bawełny, które służą jako materiał główny dla ręczników, przy czym, trzeba zwracać szczególną uwagę na konfekcję z bawełny egipskiej. Również płyny do płukania wszelkiego rodzaju nie są wskazane, bo niszczą właściwości higroskopijne. Staromodne proszki do prania mogą sprawiać, że dotychczas miękkie i delikatne ręczniki robią się coraz bardziej szorstkie, a tego każdy wolałby uniknąć. Wiele też zależy od ich gramatury – jeżeli jest ona zbyt niska, trudno o miękkie i dobrze chłonące wodę elementy konfekcji łazienkowej. Najczęściej ręczniki są kojarzone z nieskazitelną czystością. Im są one grubsze, bym bardziej sprawiają wrażenie luksusy i wyjątkowości.

Warto dodać, że kupując ręczniki hotelowe z bawełny egipskiej, można się spodziewać tego, że z każdym ich wypraniem będą się stawały coraz miększe. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, jeżeli ktoś chce, by w jego hotelu nie zabrakło prawdziwie eleganckie i wytworne dodatki. Goście hotelowi także chce czuć się chciani w miejscu, gdzie zatrzymują się na noc, a dzięki dobrze dobranym ręcznikom można tego dokonać.