Jak dobrze wystylizować żakiet?

 

Dla wielu kobiet marynarka jest elementem ubioru wyłącznie eleganckiego, lub czymś co zakłada się na specjalne okazje. Tymczasem, odpowiednio stylizując żakiet można uzyskać naprawdę fajny wygląd, nawet bardzo codzienny. W szczególności jeżeli posiadamy w w swojej garderobie żakiet nieco dłuższy w prosty sposób możemy skomponować ciekawą stylizacje, która nada się zarówno na wyjście na kawę z przyjaciółkami, jak i do pracy np. w biurze. Nie trzeba bać się łączenia ubrań eleganckich z rzeczami które nosimy na co dzień.

Dłuższe żakiety można nosić na różne okazje

dłuższy żakietŁączenie wzorów, kolorów i różnych wykończeń jest ostatnio niezwykle popularne, również wśród najlepszych stylistów. Jednym z ciekawych trendów jest z pewnością wykorzystywanie żakietów w codziennych stylizacjach. Posiadając dłuższy żakiet możemy nosić go np. do sukienek czy nawet krótkich spódnic. Marynarki nie muszą być nudne, a wręcz przeciwnie. W sklepach dostępne są żakiety wykonane z wielobarwnych materiałów, które świetnie sprawdzają się w połączeniu z sukienkami codziennymi, ale i bardziej eleganckimi. Dlatego też marynarka może stanowić wspaniałe okrycie wierzchnie, na przykład zamiast kurtki w okresie letnim. Z drugiej strony, wybierając klasyczny żakiet, na przykład w pepitkę, można połączyć go z zwykłymi dżinsami. Wystarczy wtedy założyć do tego t-shirt i bez wysiłku otrzymujemy idealną stylizacje na szybkie wyjście na miasto. Dłuższe żakiety generalnie nie kojarzą się aż tak bardzo elegancko, więc są one idealną opcją dla kogoś, kto nie chce nawet w biurze wyglądać zbyt poważnie.

Ciekawe połączenia różnych ubrań sprawiają, że stylizacja staje się ciekawsza i bardziej wyjątkowa. W sklepach można znaleźć żakiety o naprawdę różnych wzorach i kolorach, oraz oczywiście o różnorakich krajach (pasujących do różnych kobiecych figur). Bardzo fajnym pomysłem jest wykorzystywanie w stu procentach możliwości dłuższego żakietu i zakładać go nie tylko do pracy, ale i na przykład na zakupy. W końcu taki żakiet będzie dobrze pasował i do jeansów, ale i do kolorowej spódnicy, czy nawet zwiewnej sukienki. Warto mieć w swojej szafie jeden żakiet w jednolitym kolorze, ale nie zapominać też o marynatkach o ciekawych wzorach, które trochę ożywią każdą stylizację.