Jak się pozbyć gruzu z terenu budowy?

Prace budowlane, wyburzeniowe czy rozbiórkowe wiążą się zawsze z jednym – tonami gruzu, które potem trzeba jakoś posprzątać. Nawet przy budowie domu uzbiera się tyle gruzu, że trudno będzie pozbyć się go za jednym zamachem. Najlepszym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest oczywiście wynajęcie kontenera na gruz, dzięki któremu można się pozbyć gruzowiska z placu budowy. Tyle tylko, że kontener można wynająć dopiero na koniec budowy, gdy będzie można już wszystko posprzątać.

Kontener niezbędny przy pracach wyburzeniowych

niedrogi wynajem kontenerów na gruz - łódźRaczej niemożliwe jest wynajęcie kontenera na cały okres budowy, żeby na bieżąco ładować do niego gruz. Wiadomo, że każdy dzień wynajmu kosztuje, więc w przypadku budowy kontener wynajmuje się już po jej zakończeniu. Zupełnie inaczej jest, gdy planujemy wykonać prace wyburzeniowe lub rozbiórkowe. Są to z reguły prace, które wykonuje się w miarę szybko, więc można na cały okres ich trwania wynająć sobie odpowiedniej wielkości kontener. I wtedy przy takich pracach gruz wrzucamy bezpośrednio do kontenera, dzięki czemu oszczędzamy swój czas i pieniądze. A teraz najważniejsze pytanie – skąd wziąć taki kontener? Trzeba go wynająć w działającym w okolicy przedsiębiorstwie komunalnym lub od prywatnej firmy, która oferuje niedrogi wynajem kontenerów na gruz – Łódź zdaje się być w tym zakresie miastem przyjaznym pracom budowlanym. W Łodzi nie ma najmniejszego problemu ze znalezieniem firm wypożyczających kontenery w korzystnej cenie. Oczywiście w ramach wynajmu kontenera mamy zapewnioną dostawę na budowę i rzecz jasna jego odbiór po załadowaniu. Koszt wynajęcia kontenera na gruz zależy od jego wielkości oraz od okresu, na jaki go wynajmiemy. Średniej wielkości kontener w Łodzi wynajmiemy za około trzystu złotych za dobę. To jest bardzo opłacalne, bo nie musimy się martwić o to co zrobić z gruzowiskiem po rozbiórce czy wyburzeniu.

A co zrobić gdy chcemy posprzątać plac budowy lub swoją działkę z odpadów budowlanych? Dokładnie to samo co w przypadku gruzowiska, czyli zamówić odpowiedniej wielkości kontener. To jest właściwie jedyny możliwy sposób na to, żeby za jednym zamachem pozbyć się wszystkich zgromadzonych na budowie śmieci. I na pewno łatwiej prowadzić prace rozbiórkowe jeśli mamy do czego załadować gruz będący efektem takich prac.