Jak wybrać menu na wesele?

Przygotowanie przyjęcia weselnego to poważne przedsięwzięcie. Poza dbaniem o odpowiedni wystrój sali, należy także zapewnić gościom smaczny i atrakcyjny catering. Na rynku działa obecnie wiele firm oferujących ten ostatni. Wobec powyższego wybór wcale nie jest łatwy. W niniejszym artykule udzielono wskazówek na temat wyboru menu na wesele.

Wybór menu weselnego krok po kroku

tort serowy weselePoszukując idealnego cateringu na wesele przede wszystkim należy zastanowić się nad tym, jaki rodzaj potraw chciałoby się serwować gościom. Część osób jednoznacznie wskazuje tradycyjną, polską kuchnię, ale są również i takie, które wolą bardziej wyszukane specjały. Podczas przyjęcia weselnego nie powinno zabraknąć jedzenia na stole. Dlatego też należy zatroszczyć się o przystawki, dania główne na ciepło oraz przekąski. Niemal na każdy weselu przygotowany jest stół ze słodkościami, na którym ustawione są tace z ciastami, deserami i owocami. Oczywiście powinno się również zadbać o tort weselny. Może być on klasyczny, z bitą śmietaną i owocami lub tort serowy wesele. Opcji jest naprawdę wiele, wobec czego bez trudu dopasuje się go do swoich preferencji. Wracając jeszcze do rodzaju menu, to jeśli nie jest się do końca przekonanym czy nowoczesne menu przypadnie do gustu gościom, można zawsze zdecydować się na część tradycyjnych potraw i część bardziej wyszukanych. Wówczas zyska się pewność, że każdy z przybyłych weselników będzie mógł się posilić.

Podsumowując – wybierając menu na wesele warto przeanalizować kilka ofert. Dobrze jest także zweryfikować listę gości i zastanowić się na spokojnie, które z serwowanych dań bardziej przypadną do gustu weselnikom. Dobrym rozwiązaniem jest wybór kilku rodzajów potraw, dzięki czemu zwiększy się szansę na to, że każdy z gości znajdzie coś odpowiadającego jego preferencjom kulinarnym.