Jaka dekoracja nadaje się na tort?

Przez wiele lat powstało całkiem sporo różnych rodzajów dekoracji na tort. Gdyby nie ich obecność, nasze wypieki byłyby nudne i jednolite. Co wybrać sztuczne czy jadalne dekoracje na tort? Wybór jest ogromny. Kwiatki, misie czy inne ozdoby ożywiają całokształt tortów. Co sprawi, że nasz tort będzie ładny i będzie przyciągał uwagę konsumentów?

Idealne dekoracje na tort okazjonalny

dekoracje cukiernicze na tort okazjonalnyPięknie ozdobiony tort to pyszny wypiek, który towarzyszy nam podczas wielu wydarzeń i uroczystości. Zanim jednak przystąpimy do dekorowania, trzeba upiec bazę czyli biszkopt. Przy okazji pieczenia i dekorowania torów trzeba również zwrócić uwagę na to jak tort będzie krojony, aby uzyskać ładne kawałki i nie popsuć całej misternie wykonanej dekoracji. Jak wiemy jest wiele rodzajów tortów, ale w ostatnim czasie największą popularnością cieszą się tzw. torty drip cake czyli wypieki polewane polewą czekoladową tworzącą po bokach kształt efektywnych sopli. Aby tort został ozdobiony w ten sposób należy mieć przygotowaną polewę z gorzkiej lub białej czekolady i śmietany. Dodatkowo polewę z białej czekolady można zabarwić na dowolny kolor barwnikiem spożywczym w żelu. Pięknie wygląda również tego rodzaju tort mieniącą się polewą lustrzaną, którą przygotowuje się na bazie czekolady oraz schłodzonego mleka skondensowanego. Doskonałą sposobem na dekoracje cukiernicze na tort okazjonalny jest obłożenie go masą marcepanową, która składa się z migdałów oraz z cukru. Gotowa masa marcepanowa jest bardzo plastyczna, dzięki czemu bez problemu można nią ozdobić tort. Kolejnym rodzajem dekoracji jest krem np. maślany, z mascarpone, czy śmietankowy. Trzeba pamiętać, aby taki krem był dość sztywny i stabilny oraz aby utrzymał kształt dekoracji, ale musi być też puszysty, miękki i gładki. Cukiernicy podczas wypieków tego wspaniałego i wyjątkowego wypieku dekorują  go lukrem lub czekoladą np. jadalnych kwiatków, listków, gwiazdek, motylków czy wstążek, a nawet różnego rodzaju figurek, które ozdobią wierzch tortu. Plastyczna masa cukrowa daje nieograniczone możliwości dekoracji tortów. Aby tort był wyjątkowy i niepowtarzalny na rynku cukierniczym dostępne są różnego rodzaju akcesoria do dekorowania np. kolorowe świeczki czy oryginalny zestaw papierowych ozdób umieszczonych na patyczkach. 

pieczenie i dekorowanie naszego tortu będzie łatwiejsze i przyjemniejsze jeśli każdy cukiernik wyposaży się w różnego rodzaju sprzęt do dekoracji np. w szprycę . Każdy tort czy to bezowy, czy śmietanowy czy dla dzieci lub dorosłych zachwyci, gdy znajdzie się na nim niebanalna i rzadko spotykana dekoracja, która nie tylko zachwyci smakiem ale również wyglądem.