Jaką ma skuteczność wariograf?

Myśląc o badaniu wariograficznym, większość z nas wyobraża sobie osobę siedzącą na krześle i podpiętą do aparatury z czujnikami rozmieszczonymi na całym ciele. To słuszne skojarzenie, bo akurat to się nie zmieniło przez wiele lat, od kiedy wynaleziono wariograf. Jednak dzisiejsze urządzenia są bardziej nowoczesne i pozwalają na uzyskanie lepszych wyników.

Kiedy wykorzystywane są wariografy?polecany wariograf - skuteczność

W kontaktach z rodziną czy bliskimi znajomymi, potrafimy z dużą skuteczności rozszyfrowywać, kiedy ktoś mówi nieprawdę, ponieważ ich znamy na co dzień. Problemem może być ustalenie prawdomówności u osoby, której nie znamy, gdyż nie wiemy jak się zachowuje na co dzień. Wtedy pozostaje nam baczne obserwowanie rozmówcy i dostrzeganie drobnych znaków, które wysyła ciało nieświadomie. Najczęściej, kiedy mówimy nieprawdę, to pocieramy noc, uszy, zasłaniamy usta czy się czerwienimy. Są to dość oczywiste sygnały, które mogą być także bardziej zakamuflowane. W takiej sytuacji przydatny będzie dobry polecany wariograf – skuteczność jego jest przeważnie oceniana na poziomie około dziewięćdziesięciu pięciu procent. Jest to bardzo wysoki wynik, który powoduje, że wariograf jest poważnie traktowany przez sądy, policję czy instytucje rządowe. Przeważnie używa się go w celu ustalenia przebiegu wydarzeń z przeszłości, potwierdzenia czyjejś winy w danych zdarzeniu czy nawet ustaleniu czy miała miejsce zdrada małżeńska. Badanie poligraficzne jest prowadzone przez Instytut Badań Wariograficznych w Warszawie lub w jednym z dwudziestu siedmiu oddziałów terenowych zlokalizowanych w cały kraju. Profesjonalnie przeprowadzone badanie wariograficzne, pozwala na ustalenie prawdy i powiązanego z nią śladu pamięciowego w obrębie konkretnego zdarzenia. Dla wielu osób takie badanie może być ostatnią deską ratunku, jeżeli inne metody zawiodły.

Osoby, które chcą na własną rękę skorzystać z badania wariograficznego, muszą się liczyć z wydatkiem rzędu tysiąc a tysiąc dwieście złotych. Prowadzą je certyfikowani testerzy, którzy po skończonym zadawaniu pytań, przystępują do analizy uzyskanych danych z wariografu i porównaniu ich z udzielanymi odpowiedziami. Wszystkie czynności są wykonywane tego samego dnia, zatem jest to szybkie badanie, z wysoką skutecznością.