Jaki włącznik dobrać do stylu mieszkania?

Włączniki światła to podstawowe a jednocześnie niezwykle ważne elementy każdej instalacji elektrycznej. Przy ich pomocy można łatwo włączyć i wyłączyć światło w pomieszczeniu, odcinając lub przywracając dopływ prądu do źródła światła. Pozornie ich wybór wydaje się łatwy, ale obecnie nasila się trend doboru włączników do stylu, w jakim wykończone jest całe mieszkanie.

Jaki włącznik światła wybrać?

włącznik szklanyWłączniki światła nazywa są fachowa łącznikami instalacyjnymi i służą do włączania lub wyłączania światła w danym miejscu przez odcięcie lub przywrócenie jego dopływu. Funkcjonalnie włączniki nie różnią się między sobą, ale w ostatnich czasach następuje ich zróżnicowanie ze względu na ich wygląd. Przy zakupie czy remoncie mieszkania warto więc wiedzieć, jaki styl będą miały nasze nowe wnętrza i dopiero wtedy dobrać do nich odpowiedni włącznik. Jeżeli zależy nam na tradycyjnych rozwiązaniach, poszukujemy tymczasowym rozwiązań lub nie chcemy przepłacać, powinny nas zainteresować włączniki tradycyjne. Mają one wygląd niewielkich kostek, z jednym lub wieloma przełącznikami w zależności od liczny źródeł światła w danym pomieszczeniu. Są zazwyczaj wykonane z tworzyw sztucznych, jednak ich jakość będzie się różniła znacząco w zależności od ceny. Zakup tego typu włącznika jest dobrym pomysłem zwłaszcza przy montażu oświetlenia na klatce schodowej lub w piwnicy, gdzie nie zależy nam zbytnio na estetyce, a raczej na prostocie obsługi i funkcjonalności. Warto też zastanowić się nad ich wyborem gdy musimy przeprowadzić się jak najszybciej do nowego mieszkania i zależy nam początkowo na podstawowym jego urządzeniu. Jest to tez świetny wybór dla tradycjonalistów. W opozycji do włączników tradycyjnych stoją włącznik wykonane z bardziej szlachetnych materiałów jakim jest szkło. Wygląd, kształt i rozmiar tego typu elementu, jakim jest włącznik szklany będzie się różnił w zależności od wymagań klienta i pozwoli mu dostosować go do stylu, w jakim chce wykończyć mieszkanie.

Włączniki te nie są zazwyczaj wyposażone w mechaniczne, lecz w dotykowe przełączniki dzięki czemu zyskują bardziej minimalistyczny i nowoczesny wygląd. Omawiając włączniki światła warto wspomnieć o tym najbardziej nowoczesnych, wyposażonych w czujniki reagujące na ruch, dźwięk a nawet klaskanie.