Jakie moduły fotowoltaiczne? Bydgoszcz ma swoich ulubieńców!

Przemiana energetyczna jest procesem postępującym od wielu lat, na polskim rynku pojawiła się masa nowych produktów umożliwiających wykorzystywanie energii płynącej ze słońca. Rynek paneli fotowoltaicznych z roku na rok się rozrasta, pozwalając przy tym na wybór najbardziej opłacalnego rozwiązania.

Jak dobrać moduł fotowoltaiczny do swoich potrzeb?

moduły fotowoltaiczne bydgoszczPrzemieszczając się po swojej okolicy, z pewnością w oczy rzuciła się duża liczba budynków mieszkalnych wyposażonych w moduły fotowoltaiczne Bydgoszcz, czyli jedno z większych polskich miast złożony jest z wielu osiedli domków jednorodzinnych, które już w tej chwili wykorzystują potęgę słońca. Wiele z budynków przechodziło termomodernizację jeszcze kilka lat temu, gdy moduły monokrystaliczne wiodły swój prym. Obecnie dostępnych jest wiele rozwiązań, od modułów z mono- oraz polikryształu krzemu, kończąc na panelach zwanych jako “bi-facial”. Ostatnie z wymienionych są doskonałym wyborem dla osób preferujących instalacje fotowoltaiczne na gruncie. Należy jednak pamiętać o zastosowaniu odbijającego światło podłoża, które nie będzie ograniczać promieni słonecznych. Częstym czynnikiem wpływającym na wybór jest także kolor modułu. Wyobraźmy sobie, że w zeszłym roku dach naszego budynku został pokryty drogą dachówką, która kontrastuje z jasną elewacją budynku. Chcąc zachować spójność wizualną, nie można zastosować paneli monokrystalicznych, które charakteryzują się niebiesko-szarym odcieniem. W taki sposób zaburzy się estetykę, warto zainteresować się propozycjami “full-black”, obecnie większość producentów ma w ofercie tego typu moduły. 

Wybór odpowiedniego modelu panela to nie tylko jego moc, to także walory wizualne, na które nie każdy zwraca uwagę. Inwestor jest osobą decyzyjną, w związku z czym ostateczną decyzję pozostawiamy wam! Estetyka ponad wszystko czy zastosowanie starszej i sprawdzonej generacji?