Jakie respiratory są najlepsze?

 

W obecnych czasach, coraz większa liczba osób decyduje się na sprawowanie opieki nad osobami chorymi w domu. Do tego jednak potrzebny jest odpowiedni sprzęt medyczny, konieczny do monitorowania funkcji życiowych i ich podtrzymywania. Wadą tego sprzętu jest jednak to, że zajmuje ona znaczne rozmiary.

Zalety respiratorów mobilnych

mobilne respiratoryOsoby, które są po ciężkim urazie mechanicznym, lub też znajdują się w stanie śpiączki, wymagają ciągłej opieki. Z tego też względu, gdy ktoś decyduje się nad samodzielną opieką nad taką osobą sprawowaną w domu, musi się wyposażyć w niezbędny sprzęt medyczny. Do tej pory, tego typu sprzęt miał zazwyczaj bardzo duże rozmiary a dodatkowo, jego zakup wiązał się ze znacznym wydatkiem. Obecnie jednak, niemal każdy sprzęt do monitorowania i podtrzymywania funkcji życiowej ma swój  bardziej kompaktowy, mobilny odpowiednik – przykładem są mobilne respiratory. Tego typu sprzęt ma wiele zalet. Przede wszystkim, nie zajmuje on dużo miejsca w pomieszczeniu, co jest szczególnie ważne w przypadku, gdy ktoś decyduje się na sprawowanie opieki nad osobą chora bezpośrednio w domu. Dodatkowo taki sprzęt przyda się także, gdy dany pacjent musi być od czasu do czasu transportowy do szpitala, w celu wykonania badań czy też rehabilitacji. Respiratory mobilne nie tylko są mniejszych rozmiarów, ale także znajdują się najczęściej na specjalnym stelażu-wózku, dzięki czemu nie trzeba takiego respiratora nosić, ale można go wygodnie przewozić. Takie respiratory są także zazwyczaj znacznie lżejsze, więc wniesienie całej konstrukcji do samochodu czy karetki nie powinno być zbyt dużym problemem. Oczywiście należy pamiętać no tym, że nie każdy respirator mobilny jest godny polecenia w takim samym stopniu. Przede wszystkim przy jego zakupie należy zwracać uwagę na to, czy posiada on wszystkie niezbędne certyfikaty i pozwolenia dopuszczające go do dystrybucji na rynku. Ważna jest także prosta obsługa respiratora, szczególnie w przypadku, gdy dany respirator mobilny ma być używany podczas prawowania opieki nad pacjentem w domu.

Sprzęt medyczny często jest kojarzony ze skomplikowaną obsługą i bardzo dużymi rozmiarami. Jak się jednak okazuje, nie zawsze jest to prawdą i każdy sprzęt tego typu ma swoje mniejsze, mobilne wersje. Korzystanie z nich jest szczególnie ważne, gdy zaistnieje konieczność przetransportowania pacjenta.