Klasyczne drzwi do pokoju w zestawie

 

Planując remont posiadanego mieszkania, warto postawić na spójność wszystkich aranżowanych pomieszczeń, w tym montowanych mebli, nowych drzwi oraz wybranych kolorów ścian. W sklepach stacjonarnych oraz internetowych można znaleźć wiele ciekawych inspiracji, z których jak najbardziej warto skorzystać, aby mieć pewność osiągnięcia zadowalającego efektu dla wszystkich domowników.

Jak dopasować drzwi do wszystkich pokoi?

drzwi pokojowe z ościeżnicąAby mieć pewność, że zakupione fronty drzwi będą pasować do ościeżnic pod względem wymiarów oraz koloru, najlepiej zdecydować się na gotowy zestaw, który często jest dostępny w atrakcyjnych cenach w porównaniu do osobnego kupowania samych drzwi i zamawianych na wymiar ościeżnic. Drzwi pokojowe z ościeżnicą bardzo często są dostępne od ręki w wielu sklepach i właściciel ma gwarancję, że odcień obu elementów jest identyczny. Warto pamiętać, aby skupić się na doborze określonego modelu do sypialni, pokoju dziecięcego oraz łazienki – tutaj oczywiście wymagane są odpowiednie kratki lub dziury na samym dole, a także transparentne szyby w celu zapewnienia komfortu podczas kąpieli. Jeśli chodzi o dobór koloru drzwi, to oczywiście jest to w pełni indywidualna sprawa, chociaż dobrze postawić na jasne odcienie, szczególnie w przypadku niewielkich mieszkań.

Oczywiście nie zawsze klienci mają możliwość znalezienia idealnie pasujących zestawów do wymiarów murów budynku, jednak zdecydowanie lepszą opcją jest zamówienie u producenta lub w sklepie gotowych drzwi wraz z idealnie dopasowanymi ościeżnicami. Co więcej, bardzo często firmy proponują kompleksowy montaż zakupionych produktów w cenie lub za dodatkową, niewielką opłatą. Warto więc zapoznać się z różnymi ofertami sprzedawców, aby zdecydować się na najkorzystniejsze rozwiązanie.