Kolonialny styl we wnętrzach

 

Miłośnikom ciemnego, eleganckiego drewna we wnętrzach na pewno przypadnie do gustu styl kolonialny, który od jakiegoś czasu na nowo podbija serca wielu osób. Sam styl, jaka sama nazwa wskazuje, wywodzi się z aranżacji tworzonych przez zamożne osoby w koloniach brytyjskich. Na dzień dzisiejszy można zakupić wiele mebli, wywodzących się z terenów dawnych kolonii. Nie są one jednak dostępne dla każdego, głównie z powodu wysokiej ceny. Na szczęście w sklepach dostępne są stylizowane meble.

Meble w stylu kolonialnym

drewniane regały kolonialneKażdy z nas ma inny gust, zarówno jak chodzi o kwestię garderoby, jak i aranżacji wnętrz. Jedne osoby preferują nowoczesne, minimalistyczne wnętrza, inni wolą historyczną elegancję. Ci drudzy są zazwyczaj wielkimi miłośnikami stylu kolonialnego, który wprowadza do naszych wnętrz nieco egzotyki. Meble kolonialne wykonane są zazwyczaj z ciemnego drewna i są pięknie zdobione. Styl kolonialny jest połączeniem europejskiego, a konkretniej brytyjskiego stylu z egzotyką państw, które przez Wielką Brytanię były kolonizowane. Wśród mebli pochodzących z byłych kolonii lub na nie stylizowanych, największą popularnością cieszą się na ten moment drewniane regały kolonialne, które zdobią najczęściej biblioteki w naszych domach. Wiele osób kupuje je do swoich biur. Takie regały wyglądają bardzo monumentalnie i pozwalają nam się poczuć, jakbyśmy byli w jakimś starym, eleganckim pałacu. Bardzo przyjemną sprawą jest możliwość czytania książek w eleganckiej biblioteczce domowej, w której królują regały wykonane z ciemnego drewna. Regał można też wstawić do salonu lub innego pomieszczenia. Wszystko zależy od naszej wyobraźni. Jeżeli planujemy zakup mebli kolonialnych, a nie jesteśmy w stanie przeznaczyć na nie dużo pieniędzy, to można poszukać mebli stylizowanych na te kolonialne, a wykonanych teraz. Często ciężko odróżnić jedne od drugich.

W ostatnim czasie rosnącą popularnością cieszą się we wnętrzach ciemne meble. Do łask wracają meble kolonialne, które wyglądają bardo elegancko i nadają się do dobrze oświetlonych miejsc, ze względu na to, że małe i niedoświetlone pomieszczenia mogą być przez nie przytłoczone. Jak chodzi o kolonialne meble, to albo możemy zakupić oryginalne, których ceny potrafią być bardzo wysokie, albo możemy też postawić na meble stylizowane na te zabytkowe.