Korzystamy z dobrego ekogroszku

Nazwa ekogroszek sama w sobie sugeruje klientom, iż jest to paliwo o charakterze ekologicznym i niewielkich rozmiarach. W rzeczywistości jest to nazwa handlowa paliwa stałego, które produkowane jest z węgla kamiennego lub brunatnego. Warto się dowiedzieć więcej na temat tego rodzaju paliwa, czy warto zacząć stosować ekogroszek we własnym domu, a także jakie są wady i zalety tego rozwiązania.

Wybieramy najlepszy ekogroszek

ekogroszek tanioW wyniku przesiewania przez sita węgla pokruszonego w czasie przerobu, uzyskuje się ziarenka o średnicy od 5 do 25 milimetrów. Ten rodzaj paliwa upowszechnił się wraz z pojawieniem się na rynku kotłów retortowych w miejsce rusztowych. Mają one zarówno zasobnik na ekogroszek, jak i specjalny system podający paliwo. Jest to zasadniczo ta sama grupa opałowa, co kostka albo węgiel orzech. Negatywne opinie na temat węgla kamiennego wynikają przede wszystkim z wysokiego poziomu emisji zanieczyszczeń w czasie procesu spalania. Chodzi w szczególności o wydzielanie się siatki, azotu, dwutlenku węgla czy pyłu do środowiska. Jeżeli interesuje nas ekogroszek tanio możemy go zamówić online. Aby spełniać miano ekogroszku, musi on spełniać konkretne parametry, takie jak odpowiednia granulacja, niski poziom spiekania, wysoka wartość opałowa, zawartość popiołu poniżej dziesięciu procent, wilgotność poniżej dziesięciu procent czy niska zawartość siarki. Wartość opałowa powinna być szczególnie istotnym parametrem dla nabywców, gdyż jest to wyznacznik ilości ciepła, jakie można uzyskać ze spalania węgla nie w warunkach laboratoryjnych, a rzeczywistych. Dzięki wysokiej kaloryczności, ekogroszek jest bardzo ekonomicznym sposobem ogrzewania nieruchomości. Dodatkowo w wyniku spalania powstają niewielkie ilości popiołu. Dodatkowo wysoka sprawność kotłów klasy 5 powoduje znacznie niższą emisję pyłów do atmosfery oraz niewielką emisję dwutlenku węgla.

Podsumowując, jeżeli zależy nam na tym, abyśmy mogli skorzystać z mniej szkodliwego sposobu ogrzewania, niż w przypadku tradycyjnych pieców węglowych, warto wziąć pod uwagę kotły na ekogroszek. Są one obecnie bardzo popularnym sposobem ogrzewania nieruchomości, w związku z czym możemy uzyskać na ten temat wiele przydatnych informacji. Zwłaszcza w kontekście szkodliwości i poziomu emisji, a także najbardziej charakterystycznych cech ekogroszku.