Kot z niebieskimi oczami

Dla wielu osób, kot jest prawdziwym przyjacielem bez którego nie mogą żyć. Bez wątpienia są to wierne, przyjacielskie i towarzyskie zwierzęta, ale też mają odmienne charaktery. Jeżeli zależy nam na kocie dla dzieci, to idealny będzie kot brytyjski?

Jakie oczy może mieć kot brytyjski?

koty brytyjskie niebieskiePrzygarniając kota z ulicy lub ze schroniska, najczęściej trafimy na klasycznego dachowca lub mieszańca, jakich pełno na ulicach. Taki zwierz z pewnością będzie wymagał wizyty u weterynarza i wykonania szeregu zabiegów pielęgnacyjnych i szczepień. Jeżeli natomiast kupimy kota od sprawdzonego hodowcy, to otrzymamy zdrowego, czystego i rasowego osobnika. Dla rodzin z dziećmi najczęściej są polecane koty brytyjskie niebieskie oczy mają typowi przedstawiciele tej rasy, ale zdarza się, że mają piwne, brązowe lub zielone. Podobnie jest z kolorem umaszczenia. Przeważnie mówiąc o kotach brytyjskich, wyobrażamy sobie szarego kotka, a może on być biały, brązowy czy nawet w paski. Najcenniejsze dla fanów tych kotów są osobniki, które są różnookie, gdy bardzo rzadko się rodzą. Kot brytyjski ma bardzo łagodny charakter, jest cierpliwy i dobrze znosi obecność małych dzieci. Jest bardzo towarzyski i lubi zabawy z domownikami. Z natury jest aktywnym kotem, który sporo czasu spędza na zabawie w ciągu dnia, więc na pewno nie będziemy się z nim nudzili. Przedstawiciele tej rasy mają dość krótkie, zaokrąglone łapki, małe głowy z wyraźnymi policzkami, rozbudowaną klatkę piersiową i krótką oraz gęstą sierść.

Kupując kota brytyjskiego od hodowcy, mamy pewność, że jest czystej rasy i jest zdrowy, ponieważ regularnie przechodzi badania lekarskie i posiada wszystkie niezbędne szczepienia. Z pewnością takiego kota nie znajdziemy w schronisku, gdyż kosztuje nawet kilka tysięcy złotych.