Krem do suchej twarzy

Rozpoznaje się kilka typów skóry, które wymagają odmiennego podejścia w pielęgnacji. Powinno się ją praktykować każdego dnia, żeby mogła wyglądać zdrowo i młodo. Choć czasu nie oszukamy, to możemy skutecznie walczyć z jego oznakami.

Dla kogo są przeznaczone nawadniające kremy przeciwzmarszczkowe?

nawadniający krem przeciwzmarszczkowy na dzieńCera kobiety dwudziestoletniej jest idealnie napięta, gładka i sprężysta. Jednak taki stan nie będzie trwał wiecznie, ponieważ najczęściej już po przekroczeniu trzydziestki, na jej powierzchni można zaobserwować pierwsze zmiany. Zmarszczki mimiczne nie są trwałe i można z nimi skutecznie walczyć, natomiast w późniejszym wieku zamieniają się w trwałe zagłębiania, których się nie da już cofnąć. W sklepach kosmetycznych znajdziemy wiele rodzajów kremów przeciwzmarszczkowych, które trzeba regularnie stosować dwa razy dziennie przez dłuższy czas. Jednym z najczęściej wybieranych przez klientki jest nawadniający krem przeciwzmarszczkowy na dzień, który doskonale się sprawdza przy cerze odwodnionej. Trzeba szczególnie dbać o nawilżenie skóry, ponieważ na suchej, zmarszczki pojawiają się znacznie szybciej. Ponadto taka skóra jest wrażliwa i często traci swoją elastyczność, przybierając ziemisty odcień. Kremy przeciwzmarszczkowe przeznaczone do stosowania na dzień mają znacznie lżejsze konsystencje, dlatego też szybko się wchłaniają, nie pozostawiając tłustego filmu na skórze. Co do składu, to nie brakuje w nich kwasu hialuronowego, kolagenu, witaminy młodości – E oraz cennych olejków nawilżających.

Skórę najlepiej nawadniać od wewnątrz i od zewnątrz. Od środka najlepiej nawilżać skórę wodą, której należy wypijać przynajmniej da litry dziennie, a od zewnątrz najlepsze są kremy. Dodatkowo kremy na dzień, posiadają wysokie filtry przeciwsłoneczne.