Kroki do zadbanych przedłużanych włosów

 

Nie każda z nas została obdarzona przez szybki porost włosów albo po prostu nasze właściwe włosy mają niezbyt przyjemną fakturę. Decydujemy się wtedy na przedłużenie włosów, które powinno ciągnąć za sobą parę nowych nawyków, aby cieszyć się jak najdłużej pięknymi, nowymi włosami. Jakie są to kroki?

Dbanie o przedłużone włosy

jak dbać o przedłużane włosyPrzyszedł ten dzień, gdy idziesz do fryzjera i postanawiasz, iż przedłużysz włosy. Idzie za tym kilka nowych nawyków, ponieważ to od nich zależy jak długo będziesz cieszyć się efektami zabiegu fryzjerskiego. Jak dbać o przedłużane włosy, aby nie rozczarować się w szybkim czasie? Przede wszystkim uważaj na to czym je czeszesz, gdyż zbyt wąsko rozstawione zęby grzebienia bądź szczotki mogą je wyszarpać. Następnie – wiąż na noc! Bez tego włosy nocą będą ocierać się o pościel, a ty sama będziesz zaczepiać o nie rękoma. Ważnym krokiem będzie korzystanie z odżywek, ale tylko poniżej miejsca, w którym zostały one doczepione, ponieważ możesz samodzielnie doprowadzić do ich rozdzielenia. To samo tyczy się olejowania włosów, chociaż przy nich warto pomyśleć o zadbaniu o skalp. A co z suszarką? Ewentualnie raz na jakiś czas można suszyć włosy zimnym bądź letnim nawiewem, ale najlepiej pozwolić włosom wyschnąć samodzielnie. Ciepło je niszczy, dlatego poza suszarką najlepiej unikać prostownicy i lokówki, ponieważ one również mogą doprowadzić do ich zniszczenia. Dbanie o włosy przedłużane wydaje się czasochłonne, jednak nie jest takie, ponieważ wystarczy wyeliminować kilka kroków z codziennej rutyny, a kilka dodać.

Włosy przedłużane lubią być odżywiane i olejowane, ale z umiarem i pominięciem miejsc, gdzie zostały połączone z naszym włosem. Należy uważać na nadmierne przegrzewanie urządzeniami do modelowania i suszenia, a włosy będą długo nas cieszyć.