Krzyż ozdobny jako prezent

Dla katolików niezwykle ważne są takie uroczystości jak m.in. chrzest, komunia oraz bierzmowanie. Z tej okazji urządzane są zazwyczaj mniejsze lub większe rodzinne imprezy, podczas których obdarowuje się daną osobę. Mimo coraz popularniejszych nowoczesnych prezentów nadal warto podarować bliskiemu coś co będzie nawiązywać do wiary i określonego chrześcijańskiego wydarzenia.

Dekoracyjne krzyże na ścianę 

krzyże ozdobneBardzo często rodzina decyduje się na przykład na zakup ikony postaci religijnej czy też figurki do postawienia, która ma chronić dziecko lub nastolatka. Sporym zainteresowaniem cieszą się także krzyże ozdobne, które można umieścić na ścianie lub nosić zawsze przy sobie. Wszystko tutaj zależy od ich wielkości i stylu wykonania. Każdy symbol wiary powinien mieć znaczenie dla osoby wierzącej i absolutnie nie powinien być powodem do wstydu. Nawet w przypadku sakramentu ślubu dorosłych już osób warto ofiarować im właśnie krzyż, który zawiśnie na ścianie wspólnego mieszkania lub domu. Taki ważny gest może sprawić, że zagubione osoby nawrócą się na właściwą ścieżkę i odnajdą nowy sens życia zgodny z wyznawanymi dotychczas wartościami. Oczywiście taki prezent wcale nie musi zostać podarowany jedynie na określoną okazję. Każdy moment jest właściwy, aby przypomnieć bliskim o wierze i przynależności do kościoła. 

Niektórzy rodzice wręczają dziecku na przykład naszyjnik z motywem krzyża czy bransoletkę w momencie opuszczania domu rodzinnego i wyruszania na studia, za granicę w celach zarobkowych czy układania sobie nowego życia z partnerem. Taki gest z pewnością zostanie doceniony i sprawi, że bez względu na miejsc pobytu dziecka, będzie ono pamiętać o wartościach wyniesionych z domu rodzinnego. Pomoże także w gorszych momentach i chwilach zwątpienia.