Leasing samochodów dostawczych i osobowych

 

Bez samochodu często czujemy się jak bez ręki. Każda firma powinna mieć swój środek transportu. Często trzeba gdzieś pojechać i przywieźć nam dany materiał. Jeżeli nie stać nas na zakup nowego samochodu, możemy zdecydować się na leasing. Jest to metoda na posiadanie dobrego, nowego pojazdu za niewielkie pieniądze. Auto dostosujemy do naszych potrzeb, ponieważ mamy bardzo duży wybór.

Samochody osobowe i dostawcze w leasingu

leasing samochodów w katowicachLeasing pojazdów to usługa bardzo popularna. Dzięki temu wiele firm może stworzyć floty, niezbędne do wykonywania zleceń. Leasing samochodów w Katowicach jest opłacalny. Należy wybrać typ pojazdu – może to być auto osobowe lub dostawcze, a nawet tir. Część umów leasingu wymaga uiszczenie opłaty wstępnej, jednak to ma duży plus. Nasza rata za pojazd maleje więc mamy mniejsze zobowiązanie finansowe. Zaznaczmy, że nie chodzi tylko o auta do konkretnych prac, ale również pojazdy reprezentacyjne, chociażby dla prezesa spółki. Podczas leasingu wybieramy długość trwania umowy. Może to być rok, a nawet pięć lat. Dłuższy okres leasingu najbardziej opłaca się w przypadku samochodów ciężarowych, ponieważ nie trzeba ich co chwilę zmieniać. Nawet lepiej jest jeździć dłużej tym samym ciągnikiem siodłowym, ponieważ wiemy, że jest on sprawdzony na długich trasach, podczas pracy z obciążeniem. Leasing to bardzo nowoczesna forma finansowania.

Budując flotę pojazdów możemy zdecydować się na wykup poszczególnych pojazdów. Po ukończeniu umowy leasingowej wystarczy wpłacić kilka tysięcy, aby posiadać dane auto na własność. To bardzo dobra informacja dla osób, które jednak wolą mieć rzeczy na własność. Leasing bardzo się opłaca i pozwala wielu firmom zachować ciągłość w prowadzeniu finansów. Nie trzeba wydawać dużych kwot na raz.