Listwa podłogowa w kuchni

Planując remont trudno jest przewidzieć wszystkie wydatki, jakie będziemy musieli ponieść. Przy remoncie łazienki będziemy myśleć o zupełnie innych problemach, niż w przypadku remontu kuchni czy pokojów. Prawdopodobieństwa przeoczenia któregoś z elementów wzrośnie, jeśli zamierzamy remontować więcej niż jedno pomieszczenia. 

Kuchenne listwy podłogowe

listwy podłogowe do kuchniNa szczęście zwykle zapominamy o tych mniej istotnych rzeczach, które są łatwe do zastąpienia. Bardzo często brakuje nam różnego rodzaju uchwytów, złączek czy innych elementów niezbędnych przy pracach wykończeniowych. Zdarza się też, pomyłki dotyczą kupna innej rzeczy, niż planowaliśmy lub kupna zbyt małej ilości danego materiału. W przypadku remontów kuchni często zapomina się o listwach podłogowych, które kojarzą się najczęściej z podłogą z paneli podłogowych. Na szczęście listwy podłogowe do kuchni są łatwo dostępne w marketach budowlanych, czy sklepach z podłogami. Warto jednek pamiętać, że w odróżnieniu do listew profilowanych stosowanych w najczęściej pokojach, do kuchni najczęściej potrzebne są listwy mdf, które mają bardziej prostokątny kształt. Nie będziemy więc mogli uzupełnić braków listew w kuchni tymi, które zostały kupione do pokoju. Oczywiście takie uzupełnienie jest też mało prawdopodobne z uwagi na bardzo bogatą ofertę kolorów i wzorów, jakie są dostępne w sklepach. Dobrym rozwiązaniem do kuchni jest dobranie koloru listwy mdf do płytek, którymi zazwyczaj pokryta jest kuchenna podłoga. Z uwagi na bogactwo asortymentu nie powinniśmy mieć problemu z dopasowaniem modelu, którego kolor i wzór jest zbliżony do wybranych przez nas płytek w szczególności dlatego, że w sklepach z płytkami możemy zazwyczaj dobrać też pasujące do nich listwy. Można jednak postawić na kontrast lub dopasaować kolor listwy na przykład do koloru ścian w kuchnni.

Listwy podłogowe wbrew pozorom są bardziej potrzebne w kuchni, niż w pokojach. W odróżnieniu od naszych sypialni gdzie ich główną funkcją jest łądne wykończenie podłogi z takich materiałów jak parkiet czy panele, w kuchni listwa stanowi też ochronę przed wpadaniem okruszków i podobnych odpadów w miejsca nieporządane. Wielu osobom trudno sobie wyobrazić w jaki sposób mieliby wydobywać ziarenka pieprzu czy inne małe elementy ze szczelin kuchennych. Listwy podłogowe rozwiazują ten problem.