Mindfulness drogą do samopoznania

Za pomocą coachingu są przemycane do polskiej kultury i psychoterapii dokonania duchowe i techniki relaksacji duchowej z Dalekiego Wschodu. Dzięki temu, przekonujemy się, że uprawianie jogi czy uprawianie technik medytacyjnych nie jest fanaberią, ale jest skutecznym i szeroko rozpowszechnionym sposobem na uzyskanie harmonii pomiędzy naszym ciałem, a umysłem. Pozwala to także zwrócić uwagę na skalę tego zjawiska. Kiedy uświadamiamy sobie, że kultury wschodu wyrosły na medytacji to myślimy o kilku miliardach ludzi.

Mindfulness – dyscyplina i samopoznanie

mindfulness - warszawaTrening medytacji jest punktem wyjścia wszystkich innych technik medytacyjnych. Jedną z noajnowszych, nieodkrytych i przemyconych z kultury Dalekiego Wschodu metodologią medytacji i samostanowienia jest mindfulness. Za główny cel tego nurtu uznaje się kształtowanie rozumu w taki sposób, aby dostrzegać siebie tu i teraz, aby skupić się na danej chwili. Wiele różnych sytuacji życiowych zmusza nas do codziennego zamartwiania się, analizowania swoich decyzji, planowania i wybiegania w przyszłość. Mindfulness uczy nas koncentracji na tym, co dzieje się tutaj i teraz. Pozwala radzić sobie z gonitwą myśli, brakiem koncentracji i odczuciem rozdrażnienia wywołanym niemożnością skupienia się na jednej rzeczy. W świecie tysięcy impulsów dziennie, tysięcy obrazów, wiadomości i informacji do przetworzenia gubimy się, a nasz umysł skupia się na rzeczach nieistotnych odwracających naszą uwagę od tego, na czym chcielibyśmy się skupić. Mindfulness – Warszawa to miejsce, gdzie ten rodzaj medytacji i doskonalenia duchowego szybko się rozwija – pomaga w wielu aspektach życia. Coraz częściej, zakłady pracy organizują kursy mindfulness dla swoich pracowników: kadry menadżerskiej, zwykłych pracowników i elementu zarządzającego. Stąd w Warszawie mindfulness rozwija się bardzo szybko, odpowiadając zarówno na potrzeby konsumenckie, indywidualne, ale również na potrzeby korporacyjne.

Sukces, który osiągają techniki doskonalenia duchowego jest egzemplifikacją tego, co obserwujemy w kulturach skąd owe techniki wyrosły. Chińskie, japońskie, koreańskie i indyjskie kultury są przepełnione ideologią samodoskonalenia duchowego. Obserwując tamtejsze gospodarki, zorganizowane jak wielkie rodziny, klany, widzimy, że ludzie wschodu są fantastycznie zdyscyplinowani pod względem mentalnym.