Modne wałki do ciasta z wygrawerowanym wzorem

Ostatnio byłam u swojej najlepszej przyjaciółki i zwróciłam uwagę na piękny gadżet kuchenny. Jeszcze takiego wałka do ciasta nie widziałam. Wałek był drewniany i miał wspaniałe wzory kwieciste. Jola upiekła ciastka, na których właśnie było odwzorowanie tego wzoru. Zapytałam się, gdzie można kupić taki wałek, bo też chciałabym taki mieć. Jola podała mi namiary na sklep z gadżetami kuchennymi i zaraz będę szukać odpowiedniego modelu.

Niedrogi wałek do ciasteczek ze wzorem kwiatowym

wałki do ciasta ze wzoremWeszłam właśnie na stronę internetową tego sklepu i jestem zaskoczona jej bogactwem. Wszystkie wałki do ciasta są wykonane z drewna bukowego, który jest niezwykle trwałym tworzywem. Nie zaleca się mycia wałków w zmywarce ani zbyt długiego moczenia w wodzie. Po każdym użyciu wałek należy bardzo starannie umyć, delikatnym płynem i specjalną szczoteczką. Wyżłobienia i wypustki muszą być dokładnie oczyszczone. Jeśli chodzi o drewniane wałki do ciasta ze wzorem to kosztują one około stu złotych. Można kupić wałki z gotowymi wzorami albo własnymi. Interesują mnie wzory folklorystyczne albo kwiatowe, dlatego poszukam gotowego rozwiązania. Szczególnie przypadł mi do gustu jeden model: bukowy wałek o kwiecistym wzorze o długości czterdziestu trzech centymetrów. Produkt prezentuje się idealnie i już oczami wyobraźni widzę, jak będą wyglądały moje kruche ciasteczka. Do wałka zostanie doręczona specjalna szczoteczka do czyszczenia, płyn i lniany woreczek. Złożyłam zamówienie w tym sklepie internetowym, za które zapłaciłam sto piętnaście złotych. Dodatkowo, otrzymałam dziesięcioprocentowy rabat na kolejne zakupy. Muszę go wykorzystać w ciągu najbliższych trzech miesięcy, żeby nie przepadł. Przesyłka jest gratis, bo moje zamówienie przewyższyło kwotę pięćdziesięciu złotych. 

Przesyłka ma do mnie dotrzeć w ciągu czterdziestu ośmiu godzin. Już nie mogę się doczekać, kiedy upiekę swoje ulubione kruche ciasteczka. Zaproszę wtedy Jolę i mamę na kawę. Na święta kupię sobie wałek z wygrawerowanym laserowo motywem świątecznym. Ładnie prezentowały się na wałku świąteczne choinki, gwiazdki i bałwanki. W sklepie stacjonarnym musiałabym zapłacić za taki wałek z wygrawerowanym wzorem prawie dwukrotnie drożej. Dużo bardziej opłaca się robić zakupy w sklepach online.