Motor na akumulator

 

W rozwoju każdego dziecka przychodzi moment, kiedy zaczyna się interesować wszelkimi pojazdami, na które może wsiąść i samodzielnie pojechać. Są to najczęściej rowerki, motory, czy samochodziki. Interesują się nimi wszystkie dzieci. 

Jaki motor wybrać dla dziecka?

motory dla dzieci na akumulatorDzieci, które jeszcze nie opanowały do perfekcji chodzenia, biegania i utrzymywania równowagi, mogą korzystać z rowerków biegowych, lub innych pojazdów, na których trzeba się odpychać nóżkami. Najczęściej w wieku około dwóch – trzech lat, dzieci są gotowe na korzystanie z pojazdów elektrycznych. Motory dla dzieci na akumulator są świetną zabawką dla trzylatków. W tym wieku dzieci są na tyle świadome, że mogą odpowiedzialnie kierować pojazdem, który bez ich pomocy się rozpędza. Akumulator w motorkach pozwala na jazdę z prędkością trzech kilometrów na godzinę, więc jest to niewielka i bezpieczna szybkość. Nauka jazdy takim pojazdem nie zabiera sporo czasu, ponieważ do opanowania jest jedynie kierownica, pedał gazu i bieg jazdy do przodu. Motor jest w taki sposób wyprofilowany, aby każdy trzylatek czuł się na nim komfortowo. Z wyglądu do złudzenia przypomina prawdziwy jednoślad, ponieważ posiada wszystkie najważniejsze elementy. Dla bezpieczeństwa dzieci, przycisk startu zapewnia powolne ruszenie z miejsca, dzięki czemu nie ma obawy o mocne szarpnięcie. Tego typu motorki są przeznaczone dla jednego dziecka. Dla uatrakcyjnienia jazdy maluchowi, pojazdy są wyposażone w efekty świetlne i dźwiękowe, przez co dziecko czuje się jak na prawdziwym motorze.

Ceny takich maszyn są dość mocno zróżnicowane, gdyż zależą od producenta, wyposażenia i modelu. Mogą one kosztować od około dwustu do nawet tysiąca złotych. Waga takiego pojazdu, to zaledwie pięć kilogramów, więc w razie przewrócenia, nie wyrządzi dziecku krzywdy.