Najlepsze kaszki dla niemowląt

Pediatrzy zalecają, aby do szóstego miesiąca życia karmić dziecko wyłącznie piersią, gdyż mleko matki jest najlepszym pokarmem dla malucha. Później można zacząć wprowadzać nowe smaki, w postaci kaszek, warzyw, czy owoców. 

Co posiada w składzie kaszka dla niemowląt? 

kaszki dla niemowląt holleW żywieniu dzieci, najważniejsze są bezpieczne składniki, ponieważ ich układ trawienny dopiero się rozwija i nie jest odporny na szkodliwe substancje. Na półkach sklepowych znajdziemy przeróżne kaszki, słoiczki z gotowymi daniami, czy przekąski w postaci chrupek i batonów. Jednak nie każda firma produkująca żywność dla niemowląt jest godna zaufania, ponieważ niektóre z nich miały w przeszłości głośne afery związane z produkowanymi produktami. Na szczęście jest na rynku kilka naprawdę dobrych firm, które od wielu lat cieszą się dużym zaufaniem rodziców. Jest to przede wszystkim szwajcarska firma Holle, która nieprzerwanie od ponad pięćdziesięciu lat zajmuje się produkcją najlepszej jakości produktów spożywczych dla niemowląt. Jednym z najbardziej znanych na polskim rynku są kaszki dla niemowląt Holle, które nie posiadają dodatku mleka modyfikowanego. Składniki wykorzystywane do produkcji kaszek, pochodzą z certyfikowanych upraw rolnictwa ekologicznego i są wolne od konserwantów, barwników, czy innych sztucznych dodatków. Kaszki dla niemowląt są podzielone pod względem wieku dziecka, od którego mogą być stosowane. Pierwsze są najczęściej kaszki ryżowe, lub kukurydziane, gdyż są lekkostrawne i pożywne, a do tego są wzbogacane witaminami. 

Kaszki dla naszych maluchów, powinniśmy wybierać po przeczytaniu ich składu, gdyż wiele z nich zawiera dodatek cukru, lub mleka modyfikowanego, które nie jest konieczne, jeżeli mama nadal karmi malucha piersią. Dla firmy Holle, najważniejsze jest zdrowie dzieci.