Najlepsze techniki ocieplania domów

Pytając o to, jaki materiał budowlany najczęściej kojarzy nam się z ocieplaniem to większość odpowiedzi dotyczy styropianu. Bez dwóch zdań materiał ten dominuje w tej kwestii. Jednak wszystko wskazuje na to, że obecnie dostrzegamy początek końca hegemonii tego materiału w aspekcie ocieplania budynków. Coraz częściej materiał ten jest zastępowany przy użyciu pianki poliuretanowej, zwanej także pianką PUR. 

Izolacja termiczna pianą poliuretanową 

szybkie ocieplanie pianką z łomżyIzolację termiczną w budynkach można przeprowadzić na wiele sposobów. W przeszłości do tego typu zadań wykorzystywano głównie styropian. Z czasem zaczęto też używać do tego wełny mineralnej. Jednak po jakimś czasie zaczęto też stosować inne materiały. Jak już wcześniej wspomniano coraz większym uznaniem darzona jest pianka poliuretanowa, której skuteczność w zatrzymywaniu ciepła bywa zaskakująca. Jeśli chodzi o kwestię, jaką jest szybkie ocieplanie pianką z Łomży natomiast pochodzą polecane i sprawdzone firmy, które zajmują się świadczeniem usług tego typu. Piana poliuretanowa to produkt, który początkowo wykorzystywano jako wypełniacz, chociażby przy produkcji drzwi. Natomiast od jakiegoś czasu zaczęto również testować go na ścianach domów. Pierwsze wersje pianki PUR miały tę wadę, że pojawiały się trudności z przywieraniem jej do różnych tworzyw. W związku z tym nie można było zastosować tej pianki wszędzie tam gdzie chcieliśmy. Jednak z biegiem czasu zaczęto wzbogacać piankę poliuretanową o wiele ciekawych składników. W efekcie powstaje materiał, który bardzo dobrze zatrzymuje ciepło. Pianka PUR występuje obecnie w dwóch wersjach. Można spotkać piankę poliuretanową otwartokomórkową oraz taką, której komórki są zamknięte. Pierwsza z wymienionych jest zdecydowanie częściej wybierana. Wynika to stąd, że ten materiał jest w stanie efektywnie przepuszczać parę wodną. 

Pianka poliuretanowa może świetnie sprawdzić się również w budynkach drewnianych. Bez problemów może ona przylegać nawet do tworzyw sztucznych. Jeśli natomiast chodzi o ilość firm działających w Polsce, które zajmują się ocieplaniem z użyciem pianki poliuretanowej to obecnie jest ich bardzo dużo. Bez najmniejszych problemów można spotkać się z takimi firmami. Pamiętajmy jednak o tym, że są one ostatnio mocno oblegane.