Najważniejsze zalety włóczki wielbłądziej

Jeżeli dzierganie jest naszą pasją, powinniśmy postawić na wysokogatunkowe włóczki, co będzie znacznie ułatwiało pracę. Wełna jest uznawana za jedno z najbardziej popularnych włókien naturalnych, a jej zastosowanie w wielu przypadkach jest niemal tak szerokie, jak ma to miejsce w przypadku bawełny. Podstawowym surowcem służącym do produkcji wełny jest okrywa włosowa, czyli sierść zwierząt. Co jeszcze warto wiedzieć na temat stosowanej powszechnie wełny i czy włóczka z wełny wielbłąda będzie korzystnym zakupem?

Stosujemy włóczki wełniane

wielbłądzie włóczki w sklepie onlinePod względem ilości najwięcej wełny do przemysłu odzieżowego jest dostarczane przez owce. Nieco mniejsze ilości, jednak doceniane pod względem jakościowym, są pozyskiwane z kóz, lam, wielbłądów oraz królików. Szczególnym uznaniem cieszą się wełny merynosowe, popularne stają się także wełny wielbłąda. Ze względu na fakt, iż wielbłądy żyją w zupełnie innych warunkach klimatycznych niż kozy i owce, wełna ta wyróżnia się wyższym poziomem trwałości w porównaniu do wełny owczej oraz koziej. Włókna sierści wielbłąda mogą być nawet o 70% mocniejsze, niż ma to miejsce w przypadku wełny owczej. W przypadku mody męskiej, wełna wielbłąda znajduje zastosowane do produkcji grubych tkanin stosowanych do szycia płaszczy, najczęściej w odcieniu camelowym. Korzystnym zakupem będą wielbłądzie włóczki w sklepie online. Dużym atutem wełny wielbłądziej, która uznawana jest za jedną z najtrwalszych na świecie, jest jej jednoczesna delikatność. Wyróżnia się ona podwójnym włosia, ponieważ każdy pojedynczy włos działa w taki sposób, jakby miało się do czynienia z dwoma warstwami wełny. Z tego powodu wełna ta jest jedną z najcieplejszych i najbardziej trwałych. Jest to doskonały przykład substancji, która jest wytworzona organicznie, a staje się niewrażliwa na niszczące siły zewnętrzne. Warunki klimatyczne, takie jak środowisko naturalne, wymusiły na wielbłądach konieczność wytworzenia solidnego okrycia.

Kolejną pozytywną cechą wełny wielbłądziej są właściwości termiczne. Włókna te mają zdolność do absorbowania wilgoci, dzięki czemu gdy przebywamy w chłodzie, wilgoć potrafi wchłonąć w zewnętrzną powłokę, natomiast w gorącym i suchym otoczeniu wełna wchłania pot wydzielany przez skórę. Dzięki temu powietrze przy skórze jest suche i utrzymuje stałą naturalną temperaturę ciała, bez przegrzewania organizmu. Dlatego wełna wielbłądzia chroni przed chłodami w nocy i zapewnia przepływ powietrza w przypadku wysokich dziennych temperatur.