Nowoczesne i praktyczne żaluzje

Bardzo nowoczesnym rozwiązaniem są żaluzje fasadowe. Montu je się je przede wszystkim na dużych powierzchniach. Do takich zaliczamy biurowce, apartamentowce lub prywatne domy z dużymi oknami tarasowymi. Ich niebanalny wygląd wkomponuje się do każdego rodzaju budynku. Przede wszystkim pasują do nowoczesnych i innowacyjnych budynków architektonicznych. Są one montowane szczególnie w budynkach, które są mocno nasłonecznione.

Rodzaje żaluzji montowanych na zewnątrz budynku

żaluzje fasadoweNajlepsze żaluzje montowane na zewnątrz budynku to żaluzje fasadowe. Na rynku jest bardzo wiele producentów, którzy proponują takie żaluzje na specjalne wymiary klienta. Główną zaletą takich żaluzji jest mocne przyciemnienie poprzez ograniczenie wpływu słońca. Takie żaluzje mają także funkcję izolatora. Dzięki czemu ograniczają pracę klimatyzatorów w upalne dni. Ponadto żaluzje poprawiają wygląd całego budynku. Żaluzje mają aluminiowe konstrukcje dzięki czemu bardzo łatwo się je montuje. Mogą być sterowane ręcznie lub automatycznie. Ponadto można regulować przepływ światła. Dodatkowo żaluzje obniżają przepływ hałasu. Dobrej jakości żaluzje pokryte są powłoką, która jest odporna na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych takich jak śnieg lub grad. Żaluzje także chronią nasze okna przed nadmiernym zabrudzeniem i zanieczyszczeniem. Na takie żaluzje zwykle producent daje 36 miesięcy gwarancji.

Mając biuro czy dom umieszczony na słoneczną stronę powinniśmy pomyśleć o założeniu rolet lub zasłon. Najlepsze na zewnątrz będą żaluzje fasadowe, które bardzo mocno przyciemniają pomieszczenie, lecz za pomocą regulacji nachylenia można wpuścić więcej światła do środka. Takie żaluzje wykonują na zamówienie producenci żaluzji i rolet. Cena zależna jest od ich rozmiaru.