Nowoczesne napędy do bram dwuskrzydłowych

Jeszcze doniedawna automatycznie otwierająca się brama kojarzyła się większości z nas z czymś luksusowym co spotykać można jedynie na strzeżonych osiedlach oraz przy posesjach bogatych rodzin. Tymczasem automatyka do bram staje się coraz to popularniejsza i także coraz tańsza. Dlaczego warto w nią zainwestować i jakie zalety ze sobą niesie?

Automatyka do bramy dwuskrzydłowej 

Napędy do bram dwuskrzydłowychPrzede wszystkim największą zaletą automatyki jest fakt, że po jej zainstalowaniu nasza brama otwierana jest na pilota. O ile posiadacze bram przesuwnych mają dosyć ułatwione zadanie podczas otwierania ręcznego takiej bramy tak te skrzydłowe potrafią być niestety problematyczne. Często trzeba je dodatkowo przytrzaskiwać czymś ciężkim, aby skrzydła nie zaczęły się zamykać podczas, gdy przez taką bramę przejeżdżamy. Ponadto otwieranie takiej bramy trwa znacznie dłużej niż w przypadku tej przesuwnej. Dlatego też napędy do bram dwuskrzydłowych mogą nam bardzo ułatwić codzienne korzystanie z takiej bramy. Dzięki automatyce nie tylko nie będziemy musieli wychodzić specjalnie z samochodu w celu otwarcia bramy, ale też zabezpieczymy się na wypadek jej samoczynnego zamknięcia. Napędy bowiem posiadają specjalne mechanizmy, które uniemożliwiają bramie zamknięcie się w momencie, gdy wykryją jakąś przeszkodę.

Automat do bramy dwuskrzydłowej zaoszczędzi nam zatem rano nieco czasu ponieważ będziemy mogli zarówno zdalnie za pomocą pilota i otworzyć i zamknąć za sobą naszą bramę. Mechanizm ten szczególnie docenia się zimą oraz w wakacje, gdy nie mamy ochoty wysiadać z klimatyzowanego samochodu. Wracając zmęczonym po pracy również szybko docenimy możliwość łatwego otworzenia bramy. Taką bramę otwieraną na pilota znacznie ciężej jest też otworzyć bez niego, co minimalizuje ryzyko włamań.