Nowoczesny rębak do drewna

Często wykonywać musimy takie czynności za którymi za bardzo nie przepadamy. Przykładem jednej z nich może być przygotowywanie drewna na zimę. Gdy zakupimy drewno i zostanie nam ono dostarczone na nasze podwórko to konieczne będzie jego pocięcie na mniejsze klocki oraz oczywiście najbardziej czasochłonna czynność czyli rąbanie. Jednak znane są obecnie metody pozwalające na przyspieszenie i ułatwienie tego zadania.

Solidny rębak hydrauliczny

rębakiNa chwilę obecną mnóstwo osób ogrzewa swoje domy przy użyciu drewna opałowego. Jest to jedna z bardzo dobrych metod ale nie da się ukryć, że wymaga nieco pracy. Przede wszystkim chodzi o przygotowanie drewna do takiej postaci by mogło się ono zmieścić w kotle. Przez tysiące lat do takiego zadania używano siekier. Dzięki nim można było zarówno ściąć drzewo jak i oczywiście porąbać go na mniejsze fragmenty. Jednak ostatnimi czasy coraz częściej słyszy się o zastępowaniu siekier przez rębaki hydrauliczne. Urządzenia tego typu zasilane są energią elektryczną, która przede wszystkim potrzebna jest do zasilenia pompy. Dzięki temu możliwe jest podnoszenie oraz opuszczanie ostrza tnącego drewno. Rębaki są urządzeniami o bardzo dużej mocy. Większość dostępnych w sprzedaży modeli jest w stanie wywierać nacisk wynoszący nawet kilkanaście ton. Przy tak dużym ucisku nie ma szans by drewno było w stanie wytrzymać i pękają nawet najtwardsze gatunki.

Na dzień dzisiejszy zakup rębaka jest sprawą bardzo prostą. Wystarczy udać się do jakiegokolwiek marketu ogrodniczego i z całą pewnością takie rębaki tam znajdziemy. Cena takiego urządzenia jest dość trudna do podania ponieważ bardzo dużo zależy od tego jaką moc potrzebujemy. Jednak najczęściej kupowane rębaki kosztują około dwóch tysięcy złotych i ich moc jest dość duża.