Pianka PUR do ocieplania domu

W naszym domu nigdy nie będzie wystarczająco ciepło jeśli nie będzie on szczelny. Ciepło bardzo łatwo odnajduje najróżniejsze luki przez które może wydostawać się na zewnątrz. Istotną kwestią jest więc to by nasz dom był w odpowiedni sposób ocieplony. Do tego zadania niekoniecznie musimy stosować styropian. Mamy bowiem do dyspozycji również wiele innych ciekawych materiałów, które mogą okazać się nawet bardziej efektywne niż materiał, o którym wspomniano wcześniej.

Termoizolacja pianką poliuretanową

ocieplanie pianką mazowieckieOcieplanie domów to jedna z ważniejszych kwestii i nie warto jej bagatelizować. Często słyszy się takie teorie, że obecnie zimy są przecież bardzo delikatne więc nie ma konieczności by inwestować pieniądze w bardzo drogie warstwy termoizolacyjne. Sporo osób swoich domów nie ociepla w ogóle co już jest naprawdę sporym błędem. Jednak ci którzy ocieplają z reguły używają do tego zadania styropianu. Od kilkunastu lat dostępne są jednak również inne metody. Jednym z nich może być przykładowo stosowanie izolacji natryskowych pianką poliuretanową. Często piana ta określana jest również jako pianka PUR. Skoro mowa o kwestii jaką jest ocieplanie pianką mazowieckie jest jednym z tych województw, w którym bardzo łatwo znaleźć możemy firmy wykonujące na co dzień izolacje natryskowe w domach i budynkach firmowych. Z racji tak dużej popularności tej metody to często wspomniane firmy mają bardzo mocno napięty grafik i terminy zarezerwowane nawet na kilka miesięcy do przodu. Izolacje termiczne pianką poliuretanową tworzy się przy użyciu urządzeń zwanych najczęściej agregatami. Dzięki nim możliwe jest podnoszenie ciśnienia w zbiorniku z pianką. W efekcie pianka jest uwalniana z pistoletu pod bardzo dużym ciśnieniem i dzięki temu wypełnia ona wszelkie luki i zagłębienia jakie mogą się w naszej ścianie znajdować.

Na dzień dzisiejszy pianka poliuretanowa nie jest już stosowana jedynie w domach murowanych. Przez długie lata tak bowiem było i wynikało to w dużej mierze z faktu, że ta pianka nie przepuszczała pary wodnej. W domach z drewna istotne jest to by para wodna była uwalniana na zewnątrz i właśnie pianka poliuretanowa o strukturze otwarto komórkowej jej taki swobodny przepływ umożliwia. Istotną kwestią jest też to by piankę nałożyć w odpowiedni sposób.