Piękna makrama z bawełnianego sznurka

Od kilku lat modne jest wykonywanie własnoręcznych ozdób do swoich domów. Pracownie rękodzielnicze pękają w szwach. Gdyż jest coraz więcej chętnych na uczestnictwo w tego typu zajęciach. Każdy chce spróbować i choć raz wykonać własną ozdobę do domu, która może być również funkcjonalna.

Bawełniana makrama do sypialni 

sznurek do makramyGdy modne stały się piękne makramy wieszane na ścianę sama zapragnęłam wykonać właśnie taką makramę. Oczami wyobraźni widziałam jak wieszam ją nad swoim łóżkiem w sypialni. Sama zastanawiałam się nad tym czy wybrać się na warsztaty tak aby poznać wszystkie tajniki i sploty jakie należy wykonywać przy wykonywaniu makramy czy sama spróbuje swoich sił i będę sama pleść. Przez około tydzień próbowałam zapisać się na warsztaty, jednak okazało się, że każda pracownia miała już komplet uczestników na warsztaty z wykonywania makram na kilka tygodni na przód. Zdecydowałam, że sama spróbuje swoich sił i za pomocą filmików spróbuję wykonać makramę. Aby zacząć należy zakupić sznurek do makramy, najlepiej bawełniany, znaleźć interesujący nas kij. Najlepiej z lasu o ciekawym kształcie. Należy również zaopatrzyć się w ostre nożyczki i sporo wolnego czasu. Sznurek z którego wykonamy makramę musi być elastyczny i miękki. Dzięki temu będziemy mogli wykonać ładne sploty, a materiał będzie poddawał się naszym dłoniom. Najlepiej wybrać sznurki wykonane z bawełny, gdyż jest to materiał najbardziej odpowiedni do wykonania makramy. Zbyt sztywny i nieelastyczny sznurek będzie trudny w formowaniu, a spoty nie będą takie efektowne. Dużą zaletą jest też to że możemy zakupić sznurek w dowolnym kolorze, w zależności od tego jaki kolor będzie nam pasował. Ja postanowiłam kupić sznurek w klasycznym białym kolorze.

Choć na samym początku szło mi ciężko, po kilku nieudanych próbach zaczęłam orientować się jak powinny wyglądać węzły. Zaplatanie makramowych wzorów jest niezwykle relaksujące i miłe. Można godzinami siedzieć i zaplatać makramowe węzły. Moja makrama jest piękna i z pewnością wykonam ich jeszcze kilka.