Pobudzające właściwości guarany

Cierniopląt  to gatunek pnącza, który rośnie w Ameryce Południowej i Środkowej. W tamtejszej medycynie ludowej jest stosowana jako lek na różne problemy zdrowotne, jej nasiona są skarbnicą kofeiny. Dzięki temu guarana posiada działanie pobudzające, stymuluje, dodaje sił i energii, a także rozgrzewa. Działa przeciwbólowo i zmniejsza uczucie głodu oraz pragnienia. Osoby, które nie wyobrażają sobie dnia bez filiżanki kawy i piją ją w nadmiarze, często wypłukują magnez z organizmu, co może skutkować wieloma problemami zdrowotnymi.

Korzyści ze stosowania guarany

smaczna guarana w proszku - cenaWarto sięgnąć wówczas po jej zdrowszy zamiennik, jakim jest smaczna guarana w proszku – cena produktu często jest atrakcyjna, gdy zdarzają się różnorodne promocje. Kofeina, która zawarta jest w guaranie, zwiększa spalanie tkanki tłuszczowej, co skutecznie prowadzi do redukcji masy ciała. Jest to zatem środek, po który powinny sięgnąć osoby, które są na dietach odchudzających. Guarana polecana jest szczególnie w okresie wzmożonego wysiłku umysłowego, pobudza, poprawia pamięć i koncentrację. Dzięki zawartości teofiliny i teobrominy przydaje się w stanach zmęczenia, znużenia, wyczerpania fizycznego i psychicznego. Pozytywnie wpływa na sprawność, a stosowanie guarany przyczynia się do zwiększenia wydzielania adrenaliny, dopaminy i serotoniny, czyli hormonu szczęścia. Przyspieszona zostaje praca serca, co jest szczególnie istotne w przypadku, kiedy od rana trzeba aktywnie spędzać czas. Po guaranę w proszku powinny sięgnąć osoby, które intensywnie pracują i uczą się, zwłaszcza w nocy. Mimo tego, iż kawa dodaje dużo energii i jest sposobem na pobudzenie nawet po nieprzespanej nocy, to jednak wiele osób zmaga się z problemami pokarmowymi po jej spożyciu. Dla takich ludzi, którzy chcą się dodać sobie siły i energii, doskonałym produktem będzie guarana, która znana jest nie tylko z właściwości pobudzających, ale także odchudzających.

Dostarcza dużej ilości energii, zmniejsza senność oraz brak motywacji do codziennych działań. Jest sposobem na zrzucenie zbędnych kilogramów, a także oczyszczenie organizmu i zwalczenie cellulitu. Zwiększa wydolność fizyczną i psychiczną, odpowiednio stymuluje mózg, poprawia pamięć i samopoczucie. Zwiększony refleks, większa odporność na stres, a także oczyszczenie krwi, to tylko niektóre pozytywne efekty, jakie wynikają ze stosowania guarany, dlatego warto sięgać po nią w okresie, kiedy jest wyjątkowo potrzebna.