Pojemniki jednorazowego użytku

W obecnych czasach, jedynie owoce i warzywa w warzywniakach czy na placach targowych można kupić bez firmowych opakowań, ponieważ są one powszechnie stosowane. Co prawda pełnią one bardzo ważną rolę, gdyż, przede wszystkim, stanowią zabezpieczenie zawartości przed uszkodzeniami i też utrzymują ją w określonej formie. Są też powierzchnią reklamową.

Z czego są produkowane jednorazowe pojemniki?

jednorazowe opakowania - małopolskaIdąc na zakupy do supermarketu, z pewnością kupimy słodycze, wędliny, mrożonki czy owoce i warzywa w specjalnie dopasowanych opakowaniach, które najczęściej są przeźroczyste. To niezbędny element większości produktów spożywczych, ponieważ dzięki nim można je bezpiecznie transportować, a także sprzedać w określonych porcjach. Najczęściej są one wykonane z tworzywa sztucznego, ponieważ jest ono najtańsze i też najprostsze w produkcji. Co istotne, można je produkować z surowców wtórnych, zatem mają korzystny wpływ na środowisko. Jeżeli chcemy kupić jednorazowe opakowania – Małopolska jest regionem, w którym zlokalizowanych jest przynajmniej kilka dużych hurtowni opakowań, które w swojej ofercie posiadają różne rodzaje pojemników. Są to najczęściej opakowania wykorzystywane w gastronomii, ponieważ plastik, z którego są wyprodukowane, może być wykorzystywany w kontakcie z żywnością. Jednakże opakowania z polietylenu nie są jedynymi, po jakie sięga gastronomia, ponieważ coraz częściej są to pojemniki z tektury czy papieru otrzymywanego z surowców wtórnych, z folii czy też z trzciny cukrowej, czyli pojemniki biodegradowalne. Każdy z nich wykazuje określoną trwałość i odporność na poszczególne czynniki. Na ich tle najlepiej wypadają plastikowe, ponieważ są uniwersalne i sprawdzą się w handlu, produkcji czy też gastronomii. Przeważnie są one jednorazowe, ale na rynku znajdziemy też tego typu opakowania wielokrotnego użytku.

Jeżeli chcemy kupić jednorazowe opakowania, to przeważnie dostaniemy je w w dużych sklepach spożywczych czy supermarketach. Jednakże ich cena jednostkowa może być dość wysoka, ponieważ są przeznaczone dla klientów indywidualnych i z tego względu są pakowane po kilka – kilkanaście sztuk. Nabywając je w hurtowni w dużych ilościach, możemy liczyć na znacznie niższą cenę, która będzie oscylować w okolicach kilkudziesięciu gorszy.