Poszukiwania organicznego stymulatora wzrostu roślin

 

Już od wielu lat prowadzę własne gospodarstwo rolne. Zawsze przy uprawie moich warzyw korzystam z nawozów, ponieważ bez tego gleba byłaby wyjałowiona z minerałów i suplementów, które są niezbędne roślinom do prawidłowego wzrostu, a tym samym moje plony nie byłyby zbyt obfite. Ostatnio zauważyłam jednak, że stymulatory wzrostu roślin, z których korzystałam dotychczas nie są najlepszej jakości. Wszystko przez to, że nie były organiczne ani nawet ekologiczne.

Kupno nowoczesnego stymulatora wzrostu roślin

nowoczesny organiczny stymulator wzrostu roślinZależało mi na tym, aby znaleźć taki stymulator wzrostu roślin, który w żaden sposób nie wpływa na ostateczny smak ani wygląd roślin. W przypadku roślin jadalnych, których uprawą się zajmowałam jest to niezwykle istotne. Długo czytałam różne informacje na ten temat, a nawet porozmawiałam z sąsiadem, który polecił mi nowoczesny organiczny stymulator wzrostu roślin. Z tego stymulatora sąsiad korzystał już od wielu lat i był bardzo zadowolony. W swoim składzie zawierał on tylko i wyłącznie naturalnie występujące w roślinach związki organiczne oraz hormony wzrostu. Dodatkowo był on niezwykle wydajny. Jeden litr takiego preparatu wystarczyło rozpuścić w tysiącu litrach wody i wykonać taką mieszanka opryski na polu. Opryski wystarczyło powtórzyć dwa razy w ciągu sezonu, wczesną wiosną oraz w momencie najintensywniejszego wzrostu danych roślin. Postanowiłam pójść za radą sąsiada i jeszcze w tym tygodniu wybrałam się do renomowanego sklepu ogrodniczego, w którym zdecydowałam się zakupić polecany przez niego organiczny stymulator wzrostu roślin. Sprzedawczyni w sklepie potwierdziła, że jest to nowoczesny preparat, który w żaden sposób nie jest wyczuwalny w smaku dojrzałych roślin, wystarczy tylko pamiętać, żeby wszystkie opryski wykonać jeszcze przed okresem kwitnienia roślin na polu. Już wkrótce miałam się przekonać, że było to naprawdę świetne rozwiązanie.

Preparat okazał się naprawdę świetny. Był bardzo delikatny, nie posiadał drażliwego zapachu ani trzeba było po jego użyciu przekopywać gleby. W dodatku w sklepach był dostępny w naprawdę niskiej, przystępnej cenie, o wiele niższej niż inne preparaty do nawożenia gleby. Jego dodatkowym atutem był fakt, że można go było stosować nie tylko do roślin jadalnych, ale i ozdobnych.